секојдневно покер турнири во лондон

Властите во Макао и Кина имаат растурени подземни банкарскиот мрежа која ракува повеќе од $4.4 милијарди долари во трансакции и доставени незаконски парични средства за коцкари во казино центар.Според Кинеската државна новинска агенција Xinhua, полицијата уапси 39 осомничените во серија рации во Макао, Пекинг, Hebei, Hubei, и Guandong, освојување на 32 нелегално конвертира точка-на-продажба кредитна картичка терминали, како и компјутери и банкарски картички.Властите рекоа дека модифицирани терминали дозволено високо-тркалање на посетителите да ги користат нивните банкарски картички да добијат пари правејќи да изгледа како што тие никогаш не го остави Кина, со што се swerving на $3,200 дневно ограничување на парични повлекувања наметнати од Пекинг.Соочена со забавување на економијата и загрижен за капитал лет притисоци на јуанот, Пекинг има развиено строги закони за износот на пари што може да се донесе во Макао, кој е самостоен специјални административни региони и поранешните португалски колонии.Ограничувања на одлив на капитал од копното има подгреаја подземни банкарската индустрија контролирани од организираниот криминал, не само во Макао, но со пипалата се протега низ целиот свет.Полицијата во Британска Колумбија неодамна откри банкарска мрежа која ни е позајмена пари да висока ролки на коцкање junkets од Кина.Организацијата, кои имаат линкови до трговија со дрога, беше во можност да се перат најмалку $220 милиони евра годишно преку покраината казина пред тоа беше нарушен.Во понеделникот, Xinhua објави дека Кинески Претседател Xi Jinping имаше предупреди високи членови на Комунистичката Партија верен дека тие мора "да се спречат и да се смири голем ризик" за да "се обезбеди здрава економија и социјална стабилност." Неговите зборови дојде како најновите податоци упатуваат на Кинеската економија доживеа својот најмал раст од 1990 година и минатата година, се погодени од смалување на групи на домашната побарувачка, договорна производствениот сектор, и во тек трговска војна со НАС.Пекинг ја засили својата crackdown на незаконско финансиско работење во текот на изминатата година, како треба органи во Макао.Во јуни, на Монетарната Власт на Макао нареди финансиски институции за справување со нелегална употреба на UnionPay картички со коцкари да се избегне контролата на капиталот секојдневно покер турнири во лондон. UnionPay е Кина е само за домашните bankcard.Нарачката резултираше во ненадејна отстранување на голем број на UnionPay Банкомати од pawnshops во и околу Macau е казина, што предизвика акции во Макао казино акции на лизгачот.На енклава е пешак индустрија е познат канал за оние кои бараат да го тргна монетарната ограничувања со купување на висока вредност на објектите со UnionPay картички, кои потоа може да се продаваат назад на брокер на цврста валута. секојдневно рулет ниво 80 занданите.