секојдневно покер турнири лос анџелес

Макао казина имаат сега порасна нивните игри на приходи за 12 последователни месеци, како ВИП коцкари продолжуваат да мигрираат назад до нивниот традиционален дом.Бројките објавени во вторникот од страна на Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ) покажуваат јули гејминг приходи притискање ЧЕТКА 23b (б), 29% се стекнат во текот на истиот месец минатата година, речиси 15% повисока од јуни е резултат и на најголемите година на година месечна добивка од февруари 2014 година секојдневно покер турнири лос анџелес.
Јули е позитивен резултат, исто така, означува една полна година од Макао почна својата нагорна траекторија по повеќе од две години на последователни месечни игри приходи се намалува.За година-to-date, Макао гејминг приходи е речиси 19% да се ЧЕТКА 149.3 б.Многу од Макао добивка може да биде заслужен за враќањето на VIP коцкари, чија зголемување на довербата во двете (а) трошењето на парите во Макао и (б) се гледа трошење пари во Макао е на доволно екранот во последните квартални извештаи на Макао казино оператори.Сепак, Макао е ВИП пазарот не е нужно укинување на сите чамци.Во понеделник, на некогаш моќниот Нептун Група junket операција објави дека уште еден од своите партнери биле дадени на подигнете од Песок Кина Венецијански Macau казино, претставувајќи значителна закана за Нептун идната заработка.Нептун, изјави дека бил информиран од страна на junket оператор Hou Wan Забава Компанија Ltd дека Венецијански имаше раскинат договорот потпиша минатиот декември дека даде junket контрола над 10 VIP маси во казиното.Откажувањето следи Венецијански scrapping договор со друг Нептун-поврзани junket во јуни, оставајќи Нептун со само еден junket oar во вода, осум табела договор на SJM Стопанства' Гранд Lisboa казино.Нептун рече својот профит-споделување справи со Hou Wan изнесува околу 26% од Нептун фискалната 2016 година приходи.Нептун очекува нематеријални средства поврзани со Hou Wan работењето претставуваат 10.6% од Нептун средства ќе се вкупно writeoff, Нептун и се уште е да се утврди дали било кој од Hou Wan е извонредна VIP коцкар долговите се уште collectable.Крајна линија, Нептун очекува оштетување на материјалните средства во вредност од околу HKD 366m ($46.8 m), додека загубата по отстранување на вонреден ќе чини друг HKD 63m ($8m).Нептун е уште пресметување на резултатите за фискалната година што завршува на 30 јуни, но рече дека тоа сега се очекува да се претвори во нето-загуба по објавувањето на скромен профит во својата фискална H1 significato ди слот во inglese. Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre significato ди слот во informatica.