трамп таџ махал казино сега

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre трамп таџ махал казино сега. Пенсилванија Демократите одржа сослушување во четвртокот да дискутира за добрите и лошите страни на регулирани онлајн коцкање.Државните законодавци мора flirted со идејата за донесувањето на внатрешни онлајн коцкање сметка за неколку години, но сега уште да се здобијат со било влечење на ова прашање.Во средата претрес од страна на Куќа Демократска Политика Комитетот му претходи на 7 Мај ослободување на државата-овластена студија за можните ефекти на онлајн коцкање на државата тули и малтер казино индустријата.Пробен тон на среда е рочишта underscored фактот дека никој не навистина се очекува државата да помине онлајн коцкање законодавство во 2014 година.
истовремено" трамп таџ махал казино историја. Satz предупреди законодавците дека продолжува да ги игнорира интернет би можеле да ги остават своите тули и малтер казино индустријата за истата судбина како весници или мало книга и музички продавници како да се игра покер облека. Greenwood планира да поднесе петиција некаде во следните шест месеци бараат дозвола да започне WMS Игри е Betcloud систем, кој веќе е во употреба на норвешката Крстарење Линија бродови и во моментов чека одобрување од страна на регулаторите во Колорадо.Системот ќе го исклучите играчи ако тие го оставија казино подот.Слични системи се достапни во Невада и Њу Џерси казина, за неколку години.Многу како онлајн коцкање, Greenwood претставници велат дека високо-технолошки опција е потребно ако казина сакате да ја избегне судбината со кои се соочува државата horseracing индустрија, која не успеа да го фати се со помладите generations.
Dixon, рече компанијата имаше бидејќи сфатил дека младите луѓе "како да се игра работи на мобилните уреди и тие како да не работи .. како да се игра покер на коцки.