казино во Sunland парк ново мексико

Азија Покер Турнеја најави деби на Манила Милиони – најголемиот високо-ролери настан во Азија покер историја.На HKD 1m ($129k) купи-во турнирот ќе одат надолу во Одморалишта Светот Манила е Genting Клуб на 20 април, денот пред АПТ Филипини главниот настан клоци off.Организаторите се надеваат да се привлечат 25-30 длабоко pocketed играчи, и тие веќе имаат две големи имиња потврди во Phil Ivey и Том Dwan — и од нив се добро запознаени со супер висока удели парични игри во Макао.ПРЕПОРАКИ извршен ДИРЕКТОР на Џеф Ман рече настан на оваа големина "ќе се стави на Филипини на светот покер мапата и АПТ е возбуден за да биде уште еднаш да се работи со Одморалишта Светот Манила да се направи сето тоа е можно." Говорејќи на мега-buy-in, Скот Seiver се појави победник на PartyPoker Премиер Лигата, V казино во sunland парк ново мексико. $125k купи-во случај привлече 16 кандидати за Montesino Казино во Виена, и кога конечната табела конфигурација беше најавено, тоа беше бараж Матеј Frankland одржување на чип води, но тој не може да управува без повисоко од седмото место заврши.Даниел Cates испратени голем број на конечниот tablers на железнички да се постави на главите-up битка со Seiver.Но, помалку од половина час подоцна, Cates' пар на седум доби крунисан од Seiver кралевите, подавајќи му Seiver насловот и $500k награда казино во сонцето градот а до ш.
Cates заработил $300k за секунда, а остатокот на маса заврши на тој начин: Phil Laak ($175k); Patrik Antonius ($125k); Тони G ($100k); Том Dwan ($80k); Frankland ($65k) и Sam Trickett ($55k).Држејќи во Европа, Кевин Vandermissen освои Paddy Power Ирски Open 2012 во понеделник, бидејќи од неговата 501 противници да заработи €420k казино во сонцето град вест аризона. Vandermissen триумф беше направен сè повеќе и повеќе импресивен и со фактот Белгискиот влезе конечна табела игра со најкус stack sac на рулет се прелива гребло. By време тоа добив надолу за да главите-up игра помеѓу Vandermissen и Томас Пиво, Vandermissen беше напред со мала маргина.Но, по некое среќа се занимава и чудовиште блеф, Пиво беше тресење Vandermissen е рака и прифаќање на неговата €225k утеха награда.Дејвид Деканот завршија како трети, заработуваат €158k.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre sac на рулет се прелива ordinateur преносни.