Sac на рулет се прелива Petit Chien

PokerStars најави дека до 2015 Светското Првенство во Онлајн Покер е нејзината најбогатите во својата 14-годишна историја, и украинскиот играч "solik1968" победи $1m првата награда во Сон Тим Колекција промоција.Кој рече покер беше на умирање на својот задник!PokerStars, и нивните клиенти, продолжи да се најде време да се плуг своите пари во онлајн верзија на играта, по донесување на оваа година Светското Првенство во Онлајн Покер (WCOOP) најбогатите во турнејата е 14-годишна историја.Онлајн покер соба дека други онлајн покер соби јадат поставени на 70-настани, и вети дека ќе снабдување $45m во гарантира награда money sac на рулет се прелива petit chien. By на крајот од фестивалот punters имаше pummeled $66,245,305 во нивните онлајн сметки, и дека победи на претходниот рекорд, кој се одржа од WCOOP 2010 година, од страна на некои $3m.Како е ова можно без вклучување на НАС врз основа на играчите?Хардкор меѓу нив, бегаат во земји кои не се како архаични во начинот на кој тие се кандидира работи, и тогаш вие ја имате моќта на повторен влез правило.Имаше 109,904 турнир записи во вкупниот, и само 26,594 од нив беа единствени.Играчи од 122 различни земји учествуваа.Најпрестижните онлајн турнир во универзумот има сега гравирани од 557 настани, и $513,596,638 во паричната награда, за време на неговата 14-годишна историја.Фестивалот се уште нема да заврши online gambling sites in colorado. 1,995 играчи влезе на $10m Гарантира Главниот Настан, и 246 од нив стигна до вториот ден на акција.Нов рекорд беше поставен за највисок индивидуален купи-по играчи чаталестите од $51,000 по лице да се натпреваруваат во Супер Duper High Roller настан.Бен 'Ben86' Tollerene одење далеку со $616,518.34 првата награда.Исто така, беше нов рекорд поставен за бројот на СОРАБОТКА победи (WCOOP, ЛАЖИЧКА & TCOOP) со двете Шон 'shaundeeb' Deeb и Калвин 'cal42688' Андерсон држи осум наслови apiece по победата во настани 44 и 62 соодветно.Украина е "solik1968" Победи Милион Друго место во PokerStars земјиште и Сон на Тимот Собирање промоција дојде до крај на неделата.Можеби се сеќавате дека играчите се натпреваруваат за шанса да победи $1m награда, како и широк спектар на добрите од PokerStars Тим SportsStars Кристијано Роналдо, Neymar Jr online gambling sites in illinois.

и Роналдо Nazario.Промоцијата ја погоди наслови за сите погрешни причини кога стана јасно дека Neymar Jr online gambling sites in kenya. не може да се користи на пазарот на промоција во велика БРИТАНИЈА, бидејќи на неговата cherubic возраст online gambling sites in indiana. Daniel Negreanu беше изработен во последната минута замена четири цареви казино и слотови велигденски јајца.
277,000 играчи се натпреваруваа во промовирањето и само 47 од нив беа во можност да се џеб од $20,000 Златна Билет Сите-Во Пресметка.Ниту еден од нив не требаше да се игра било покер, со секоја рака сите-во, и на крајот Украина е "solik1968" победи велика БРИТАНИЈА е "gregior" кога тој хит тркач-тркач рамна на одборот на [7s] [5s] [4h] [Qs] [Јс], држејќи [Оглас] [3s] против [9h] [5h] на неговиот противник.Својата награда, беше поголем од ништо dished на WCOOP досега.Што ќе се промени со првите две позиции во Главниот Настан се наменети да ги собереш $1,210,000 & $1,760,500 соодветно.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre четири приклучоци казино џекпот невада.