мак коцкање зема недела 1

По eSports Тим Ember основач, Џонатан Пан, открива неговите играчи плати на остатокот од светот, Ли Дејви ponders вредноста на истото се случува еден ден во покер.Луѓето секогаш ме прашуваат колку јас се платени за пишување за покер.Јас секогаш им се каже вистината.Јас им каже што мојата плата се со благ претпазливост дека тоа не е нужно репер за просечна заработка.Овој Божиќ на eSports индустрија е преплавена со блог постови и контра блог постови по Тим Ember ко-основач Џонатан Пан напиша на Среден откривање на платите на неговото играње на персоналот.Највисокиот од нив е гејмер нарекува Goldenglue кој беше плати $65,000 основната плата со $27,000 во бонуси.Пан верува дека транспарентност на овие информации е од огромна важност за неговите играчи, бидејќи друга страна остава eSports компании со поголема потпора кога преговорите играчот плати.Тоа ме доби размислување за покер.Како интервјуерот, јас секогаш ќе се чувствуваат обврзани да поставуваат прашања за играч е со финансии.Верувам дека човечките суштества се сите voyeurs, и сакаме да знаете сè што може за една личност.Тоа е зошто јас сакам да ве прашам тие прашања.Поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) шампион, Руперт Старец, акции моите чувства.Ако проверете Руперт е личен блог, ќе го најдете сложени детали за неговата финансиска состојба вклучувајќи Rakeback, свопови и парчиња купуваат и продаваат мак коцкање зема недела 1. "Луѓето се многу voyeuristic за финансии.Тие одат на мојот Sharkscope, и тоа не е точно, па решив само да објавува моите резултати, и луѓе, тогаш знаете како јас правам финансиски." Старец ми кажа мак коцкање линии недела 14.
Daniel Negreanu е уште еден професионален играч кој е многу транспарентни за неговата заработка.Иако не како што е наведено како Постар, Negreanu исто така пишува на ажурирање на неговата покер заработка на неговиот личен блог.Во 2015 година, Negreanu направи вкупниот профит од $969,354 играње во живо на покер турнири.Во изминатите три години, тој ја направи профит од $10,061,058 мак коцкање линии недела 7. Покер и eSports се различни животни во колку и како и повеќето покер играчи не примиле плата.Верувам дека ова ќе се промени во иднина, и кога го прави тоа, транспарентност ќе биде значајна поткрепа на точка за професионални покер играчи кога станува збор за разбирање на нивната реална пазарна вредност.Успехот или неуспехот на Глобалната Покер Лигата (GPL) ќе одредите колку далеку сме од професионални покер играчи да бидат платени, а платата да се натпреваруваат, но Грч создаде инстант вредност за транспарентност.Повеќето покер играчи се користат да се мисли многу на еден-dimensionally кога станува збор за заработување на приходи од други извори од играње.Бараат од професионална спонзорски договор беше единствениот пат.Што се промени благодарение на live streaming платформа.Сега играчите можат да се размислува надвор од кутијата и да креираат свои лични брендови да се префрлат на приходи поток претходно скриена под јаловиштето земјиште.Кога писателот Rupert Старец продава својот онлајн акција преку Глобалната Покер Линк Staking Пазарот и потоа струи неговата акција во живо на Грч.Вчера напишав статија за нов eSports start-up нарекува Matcherino – платформа која им овозможува на навивачите за да се плати за да игра против своите омилени ѕвезди.Покер, исто така може да имаат корист од таква функција.Старец разбира треба да бидат доверливи ќе стане клучен во иднина.Тоа е зошто тој е толку транспарентни.Она што го гледате е она што ќе добиете.Да, тој може да fudge броеви.Но, јас не мислам дека луѓе кои се подготвени да се стави оваа информациите таму се заинтересирани за таков acts што да направите во круната казино. By да се биде транспарентен и доверлив компании како Глобална Покер Линк сме среќни што го имаме во нивните стриминг team што да направите во низводно казино. By да се биде транспарентен, неговите фанови ќе имаат доверба во него е доволно за да се врати му се чувствува безбедно во сфаќањето дека тие ќе добие нивната РЕНТАБИЛНОСТ кога Старец победи.Покер е индивидуален спорт.Нејзините го прави полесно да се откријат финансиски информации.eSports е различна динамика, бидејќи ако играчите се на различни плати, ова би можело да се одгледуваат љубомора и лутина.Билансот на тимот би можеле да бидат вознемирени, како резултат.Алекс Dreyfus и Глобалната Покер Лигата план за да го промените игра.Поединци ќе стане дел од тимот што тие се во eSports.Ако концептот е успешна, тогаш тоа е веројатно дека членовите на тимот ќе биде посветено на различни плати во зависност од многу фактори кои ќе вклучуваат искуство, наслови победи и дури и славен статус.Би Пјер Neuville се плаќа иста како Fedor Holz?Би Лив Boeree се плаќа иста како и Џејк Коди?Сите интересни прашања.Да се надеваме дека тие ќе станат многу релевантни порано отколку подоцна.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre што да направите во смарагд казино.