како да се игра покер масата

По успешното Дин Лето Класичен, во кој имаше наградниот фонд двојно оригиналниот $1.5 милиони гаранција, покер играчи беа сака да го види она што е на допрете го следно.На Дин Падне Класичен (WFC) во Бис покер соба во Дин Лас Вегас е веднаш зад аголот и распоред конечно е пуштен на слобода.На WFC ќе се одржи од 26 септември до 14 октомври како да се игра покер масата. Ќе има вкупно 16 настани се нудат во комбинација награден фонд од над $1.8 милиони – можеби многу повеќе ако одѕивот на гласачите е толку импресивен како што тоа беше во текот на летото првенство.Распоред карактеристики додавање на нов $3,200 High Roller турнир, кој ќе започне на 10 октомври каде можам да се игра онлајн покер во Швајцарија. Сите NLHE настани од серијата ќе се користи на big blind, анте формат.Шампионатот Настан, на $1,600 купи-во турнир со гарантира награден фонд од $500,000, се очекува да биде голема атракција на серијата.Таму ќе биде почетна летови на 12 октомври и 13 и нивоа ќе се зголеми за 15 минути на секој ден.Ден 1, ќе се види 45 минути нивоа, Ден 2, 60-минута нивоа и последниот ден ќе имате 75 минута нивоа.Минатата година, повеќе од 3,000 записи беа најавени за серија, која само понудени осум настани.И покрај помалиот износ на турнири, базен награда swelled да $1.9 милиони и на Шампионатот Настан снимен 447 записи за да им помогнам на гаранција до $650,000 каде можам да се игра онлајн blackjack . Го обележите вашето календари сега и да ја добиете подготвен за една од најжешките турнир серија на падот.Комплетен распоред е како што следува: за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre каде можам да се игра онлајн рулет .