она што го прави секоја боја покер чип значи

Камбоџа е лидер повика на своите сограѓани да се запре нивните злобни, злите начини и да се откажат од коцка.Една недела назад, Премиерот на Нивната Сен даде говор во Techo Aphivat комуна, социјален развој на домувањето за пензионирани војници во Kampot провинција, велејќи дека тој е "срам дека некои функционери и некои луѓе имав висока почит за се зависник од коцкање.Јас не може да се однесуваат на нив." На ЧАСОТ продолжи да се каже дека секој ги прима финансиска помош од неговата влада ќе се најдат себеси отсечени од јавен teat ако тие се фатени користење на оние средства да се коцка.Нивната Сен ги повика локалните власти да "преземат акција за да се елиминира лотарија дилери и коцкање." Cambodian законот забранува на своите граѓани од коцкање, иако земјата има издадено 75 лиценци за игри на места кои служат странски туристи.Десет од овие лиценци се издаваат еден месец, најмногу во Sihanoukville регионот на Кинески инвеститори кои се првенствено фокусирани на оперативниот онлајн телевизија дилер казина угостителски на нивните сонародници врати дома.На Phom Penh Пост тврди дека овие Sihanoukville во живо дилер операции доведоа до прилив на Кинески работници во регионот, како Кинески јазик се мора за комуникација со поголемиот дел од веб-сајтови' клиенти.Локален хотел сопственикот тврди дека еден Кинески облека имаше под закуп на 38-соба ДД Mark II хотел во куќата на своите работници, кои работат "24/7 во три или четири смени." На околните куќи е изнајмен во куќата на реалната телевизија дилер казино операции.Овој вид на поставувањето, всушност, е нелегално, како Cambodian законот бара живеат дилер операции да бидат сместени во внатрешноста на лиценца игри на местото на случувањето.Опозицијата lawmaker Син Chhay предложи овие оператори може да имаат "подмитил владата oficials да не апсење нив или да се запре нивниот бизнис од работењето." Друга група на Кинески инвеститори е, наводно, plowing $50 метри во нивната локална телевизија дилер операции.Групата планира да инсталира казина во Бел Песок Палата и Златен Песок, хотели и да е, наводно, конвертирање многу од Бел Песок Палата е 300 соби во "мини онлајн игри соби" со посебен широкопојасен интернет конекции.Совршено подготвен да заработат на овој бум е Cambodian казино оператор Почеток во Живо Казино, која неодамна почна стриминг во живо дилер игри од своите Lucky89 и Среќа Рубин казина во Svay Rieng провинција.Започнете Живо Казино има развиено сите свои технологија во куќата и е веројатно душкаат околу Sihanoukville на потенцијалните нови клиенти како што се зборува.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre она што го прави секоја боја покер чип значи.