најдобри места во мистик езеро казино

Австралиско казино оператор Круна Места предложи врти исклучување на своите меѓународни операции и подигнувањето на иницијална јавна понуда на недвижности за инвестиции доверба (REIT) за својата Ауси хотел својства.Во средата, Круна издаде изјава велејќи дека тоа планира да создаде посебно наведени холдинг компанија која ќе ги вклучат своите 27.4% удел во Melco Круна Забава, која работи казина во Макао и Манила.Новата компанија, исто така, ќе вклучува Круна е удел во Alon развој сајт во Лас Вегас, својата 50% од акциите во велика БРИТАНИЈА казино оператор Aspers, својата $22.5 м инвестиции во НАС казино оператор Цезар Забава и своите 20% од акциите во high-end ресторан синџир Nobu.Следните demerger, Круна ќе ја задржи сопственост на нејзиниот четири постојните Ауси казина и во-развој Круна Сиднеј, како и нејзината wagering обложувања онлајн бизниси, кои вклучуваат CrownBet, Betfair Australasia и DGN Игри социјални игри поделба.Предложените REIT ќе свој Круна е Ауси хотели освен за Круната Кули Мелбурн.Круна има намера да се одржи на 51% од акциите во оваа доверба и има резервирано право да купите некои од REIT е извонредни акции.Круна е исто така предлагање на измени и дополнување на своите дивиденда политика да плаќаат 100% од по-данок' нормализирана профит – така наречена, бидејќи тие се избалансираат на диви варијанса во ВИП baccarat.Имаше оваа нова стапка се применува на изминатата година резултати, Круна акционерите би го добиле околу 70¢ по акција, а не на 52¢ акционерите, всушност, се примени.Конечно, Круна најави нови услуги договор со erstwhile претседателот и мнозинството акционер Џејмс Пакер (на сликата).Кога Пакер vacated претседателот е стол во август минатата година, беше предложено дека тој се земе висок извршната улога со фиксна плата.Круна сега вели дека Пакер нема да стане извршување и нема да се исплати плата.Круна вели дека е постигнат договор со Пакер е Консолидирани Притиснете Стопанства (CPH) Групата под кои тоа може да побараат услуги, ќе бидат обезбедени од клучните CPH execs, за која тие ќе бидат платени пред договорениот час стапки.Но, Пакувачот и тековната Круна претседател Роберт Rankin ќе се бара да ги обезбедат овие услуги гратис.Круна изјави дека предложените промени адресата што компанијата тврди дека е "материјал undervaluation" на својот имот.Особено, Круна верува дека на пазарот има неправедно закачени Круна е вредноста да MCE перформанси во Макао, каде што на пазарот претрпе две директно години на месечни приходи се намалува.Минатиот месец, Круна продаваат надвор $800 дел од својата MCE прашање.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre најдобри места во мистик езеро казино.