Uab олимписки казино група Baltija Rekvizitai

Андрес Escobar (1990, Колумбија v САД, Група Игра) Ова не е толку многу непријатно Светското Првенство момент како еден шокантен, но една која треба да се донесе Роб Зелена грешка во свирењето на харфа олеснување.Не треба да се меша со Колумбиската воен диктатор Pablo, Андрес Escobar беше Колумбиската фудбалер, но трагично тој се сретна со истата судбина како дрога-trafficker на истото име.Додека Pablo е криминал е да се најбараниот човек во Централна Америка, Андрес' криминал е да се освојат сопствен гол во поразот на САД, што значи дека на крајот на Колумбија е учество во натпреварот.За жал, тоа исто така значеше и крај за бранител, кој беше gunned надолу по неговото доаѓање во неговиот роден град на Medellin, од мафијаш vexed во имајќи го изгубиле еден куп на фудбалот облози.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre. Clive Томас?Томас џон повеќе како uab олимписки казино група baltija rekvizitai. Никој не го виде снајперист во crowdUnless тој прави нешто спектакуларен како и заштеда на казна против Бразил во Светскиот Куп полу-финалето, или добивање фатени во кревет со Џон Тери е Missus, Роб Грин засекогаш ќе биде запаметен за од clanger дека надарени САД точка во нивните отворање група игра во Јужна Африка.Но, Зелени не е сам во понижувачки и самиот пред гледа милиони.Светскиот Куп на Многу не би Светското Првенство на Многу без слични приказни за бедна неуспех и така имаме смислено составил Светското Првенство од clanger Топ Десет листа.Топ 10 Светското Првенство clangers 10. Рене Higuita (1990 Година, за Вториот Круг, Колумбија v Камерун) Higuita беше нешто на шоумен и реномирани за правење снима како Шкорпија Удар, каде што ќе се заштедат застрелан од страна извира во воздухот и потчукнување на топката со задниот дел од нозете.Против Камерун во Светскиот Куп за првата нокаут рунда, шарени чувар на зеде врз себе за да излезе од целта да се добијат назад-да помине, а потоа се обиде и да dribble околу Роџер Milla.Но искусниот напаѓач nicked на топката од него, далеку побрза и скриена топката далеку во празната мрежа, оставајќи Рене гледајќи како перм-коса будала со глупо moustache uab tete на tete казино.

Clive Томас (1978, Бразил против Шведска, Група Игра) Кога станува збор за мажи во црно велика БРИТАНИЈА доби многу да одговорите за.Со Бразил и Шведска една apiece во првата групна фаза, Јужна Американците имале удар од аголот во последната минута, кој Zico се сретна до глава во мрежата, само за Стариот Jobsworth да дува свирче за полно работно време, како што отиде во.Иако Brazilians уште се зголемил, тие го сторија тоа на второ место што значи дека мораше да се соочи со многу милувал домаќините и евентуалните добитници на Аргентина во втората групна фаза казино табела вработи јужен велс. Zidane веднаш до me3.
Кристијан Vieri (2002, Втор Круг, Италија v Јужна Кореја) Италија беа несомнено тешко направено од страна како резултат на некои мошне сомнителни refereeing во корист на Јужна Кореја.На Светското Првенство ко-домаќините беа доделени на dodgy казна, која тие пропуштени, за да се избегне има играч испратен и покрај elbowing италијански, а потоа корист од Франческо Totti биде испратен за нуркање, иако тој всушност бил fouled.На 10-човек Azzurri тогаш имаше Златна Цел забрането за offside, пред губење на Ahn Јунг-Hwan е победник, но, и покрај сето тоа, тие се уште ќе се качил преку себе имаше Vieri не пропушти "заменител" мојата инвалидска количка врзани бабата ќе имаат подвиткано далеку казино табела вработи во близина на мене. Zinedine Zidane (2006, Франција против Италија, Final) Стапови и камења може да се скрши моите коски, но зборови нема да боли мене.Зборови, се чини, дека Zinedine Zidane е мајка не успеа да ги изговори на нејзиниот син кога тој беше растат.Всушност, таа мора да рече нешто сосема спротивна, бидејќи по Марко Materazzi шепотеше неколку слатка nothings во неговото уво за време на финалето во Берлин, на Франција капетанот го зеде врз себе да ја главата-задник на италијански дефанзивец казино табела вработи stoke на трент. Diego Maradona (1986, Аргентина v Англија, Четврт-финале), Тоа е само затоа што Maradona е најголемиот играч да се одеше на земјата дека тој е запаметен по тоа, отколку неговиот гол против Англија.Не мислам на онаа каде тој танцува низ целиот тим да резултат – кој искрено не беше лошо напори – но, еден каде што тој outjumped Петар Shilton на удар на топката во мрежата во повеќето јасен приказ на бесрамна мамење сте некогаш, најверојатно за да ја видите.Имаше тој бил испратен, тој би требало никогаш да се оствари ТАА цел; можеби дури и не го освои Светскиот Куп – а потоа кредит на отруен џуџе за outjumping човек два пати неговата големина и потоа cunningly припишувајќи целта на Страна На Бога громот долина казино амфитеатар распоред на седење на табелата.
Rivaldo (2002, Група Игра, Бразил против Турција, Група Игра) Rivaldo може да се еден од најдобрите играчи во светот во тоа време, но тој самиот не претполага тука кога тој се фрлил самиот на теренот по Hakan Ünsal започна на топката во него, во умираат секунди.Топката го удри на ногата, но Јужна Америка writhed околу што иако некој имаше фрлени киселина во лицето во успешен обид да се добие Турскиот испратен.Лошата форма, иако е доста смешно во училиште игралиште вид на патот громот долина казино вклучена телефонски број.