громот долина казино вклучен појадок

Приказната на Ревел е веројатно една од најпознатите изненадувачките и надреални приказни да се излезе од Atlantic City оваа година – и тоа не е велејќи дека во целина многу.Таа се отвори претходно оваа година да се огромна возбуда и очекувања, но, сепак, единственото нешто казино има да покаже за тоа, бидејќи тогаш е континуирано да работи на лоши вести, вклучувајќи бројни случаи кога казино мораше да биде bailed од страна на инвеститорите, со цел да се задржи бизнис операции живот.Сега, се чини дека тие се движи надолу дека патеката повторно.Според Wall Street Journal, во луксузно казино е веројатно да добиете нова серија на кредити на износ од околу 150 милиони долари.Финансиска помош се очекува да се користат за работење и инвестирање во недвижности и ќе биде финансиран од страна на казино е постоечки lenders.Има уште нема гаранција дека оваа најнова развој ќе се протурка, но ако го прави тоа, а временската рамка за завршување на договорот може да биде финализиран во почетокот на наредната недела.Ова не е прв пат Уживаат има прибегнаа кон бараат финансиска помош од нејзините инвеститор група.Уште во август, беше објавено дека Уживаат доби $100 милиони евра од својата lenders, број кој компанијата се цитира како доволно да трае нив се додека 2013 громот долина казино вклучен појадок. Очигледно, дури и тоа не беше доволно за да ги добие преку 2012 слот победи на хард рок тампа. Денешните финансиски пакет се смета како еден кој би содржел $125 милиони терминот кредит и $125 милиони обновлив кредит.На тој број, $100 милиони евра ќе бидат искористени за плаќање на постоечкиот кредит со останатите 150 милиони долари да се користи за операции и инвестиции.Аргументот, се чини, е дека новиот кредит може да се користи за да се подобри севкупната клиент искуство за хотел и казино е гости.Се сеќавам кога Уживаат директори беа пакување воспоставување како начин на живот туристичко место на првиот и казино вториот?Ние сме сомневајќи се дека тие би сакале да се земе дека назад.Тоа е добиле толку лошо за одморалиште дека тоа е сега стане microcosm на Атлантик Сити е борби.Во ноември сам, казино се само генерирани коцкање приходи од $6.2 милиони евра, а многу далеку од нивните првични очекувања да се погоди 30 милиони долари во приходи за еден месец само за да остане на цврсти нозе.Дури и полошо, дека $6.2 милиони број претставена на 30-чудно проценти пад од нивните октомври приходи фигури на $9.3 милиони евра и се рангирани 11 од 12 казина во градот само со Труба Плаза прави помалку.Не прават грешка, ние сме навиваат за Уживаат да излезат на масовен дупка има ископа за себе и ја поврати својата бизнис основа.На грижете се, тука е дека тоа само може да биде премногу доцна.Тоа никогаш не е добар знак кога сте во потребата на финансиска помош на пет месеци во вашиот отворање.Па замислете што тоа е како ако тие се очекува да се обратите за истиот пат пред дури и гледањето на крајот на календарската година.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот победи е во beau rivage..