онлајн покер Vs реалниот живот

4 уапсен во петокот рација на нелегални онлајн коцкање местото Полицијата во градот на Inanam во Sabah провинција на Малезија соопштено на прес-конференција во петокот дека рација на нелегални онлајн коцкање местото на одржување доведоа до заплена на 20 компјутерски таблети и апсењето на 4 луѓе.Полицијата главен ACP М онлајн покер vs реалниот живот. Chandra рече рацијата е направена по совет-оф за незаконско сајбер коцкање дејност во областа, и дека нападот бил монтиран како што се бара од страна на Операција Dadu, на Малезија полицијата е широк дијапазон анти-онлајн коцкање кампања.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година онлајн покер државата вашингтон reddit.
Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] слотови депозит преку pulsa минимум 5000.