слотови депозит преку Pulsa Smartfren

Три приказни од Isle of Man, како на PokerStars играчот бојкот не спречи онлајн оператор за кршење на нивната гаранција, Следната Генерација на мобилен стан започна во Данска, и Игри Интелигенција им дава награда.На бејкер.На undertaker.На свеќник создателот.Тоа не е само професионални покер играчи кои решаваат да ги трошат своите тешко заработени пари давање на себе на PokerStars.Тие може да имаат megaphone, но се чини дека тие немаат влијание што тие мислеа дека еднаш не.Во 2018, Игри Интелигенција предаден На Ѕвезди Група на наградата за Иновација за нивниот нов Награди Систем.Брзо нанапред 12-месеци и дека system создаде играч бојкот по PokerStars одлучи да се намали Награди од 100 поени по долар потрошени на 40 слотови депозит преку pulsa smartfren. Човекот што води задолжен е онлајн покер ѕвезда 'girafganger7', и во рок од неколку тресе на пеперутка е крило, Белгискиот имаше убеден повеќе од 200 играчи за бојкот на $5,200 купи-во $750,000 Гарантира Турбо Серија PKO Висока Ролери слотови депозит преку pulsa telkomsel. 200 играчи.Со оглед на тоа дека Џастин Bonomo поразен 194-членки да победи на првиот $5,200 купи-во, $750,000 Гарантира Турбо Серија PKO High Roller на 10 февруари бојкот чинеше фатална.Ако тоа не беше доволно на телото удар, 'girafganger7' б.м да partypoker да побараме од нив да ја засили и им даде на оние кои сакаат да го поминуваат $5,200 во онлајн турнир некаде на друго место да се игра, и на онлајн гигантите одговори, зголемување на $3,000 купи-во КО Серија настан да $5,000 и вооружување со $1m гаранција.Покер на заедницата се очекува да се разбудам за да веста дека Турбо Серија настанот имаа flopped, и КО Серија имаше bloomed.Само една половина од таа визија се оствари.Го бојкотираа PokerStars Турбо Серија High Roller привлече 187-учесници, кршејќи на $750,000 гаранција од $185,000 најдобро место за да се види покер. 'needdollarz' од Русија освои $239,695 првата награда.Се чини PokerStars' MTT играчи се случува да треба да се размислува на поинаков начин на правење на нивната точка.partypoker не се има корист од оние кои скокна, се испраќаат со 206-учесници обезбедување на тие маргинално постигна $1m гаранција со Шведска е 'STORTjavlaGL' освојувањето на $193,935 првата награда најдобро место за да победи на слотови. 'STORTjavlaGL' не беше само Швеѓанец кој се здоби со победа недела.Поранешниот Европската Покер Турнеја (EPT) Главниот Настан победник, Робин "robinho" Ylitalo, доби $1,050 No-Limit Hold ' em Турбо Серија Главниот Настан (H) победувајќи 2,343 учесници да го фати $322,429 првата награда по резба од главите-up се справи со неговите колеги Швеѓанец 'jamaica_11'.Поранешниот PocketFives Светот #1 Грифин Benger исто така, направи конечна табела завршувањето на шестата. PokerStars Следната Генерација Мобилни Ослободување Тоа е осум години, бидејќи PokerStars креирано мобилни производ, и со Severin Rasset тврдејќи дека повеќето од PokerStars нова крв, пристигнуваат преку мобилен уред, тоа е крајно време за надградба најдобри места за да се купи покер чипови. 18-месеци, PokerStars, започна обновата на мобилен стан од нула.На Следната Генерација на PokerStars Мобилни Искуство ќе куќа сосема нов графика моторот и Вештачка Интелигенција (AI), која добива зафатен обезбедување на вас со најдобрите игри, па ќе може да се концентрира на игра.Апликацијата е достапна за iphone, со Android верзија пристигнува наскоро.Можете да синхронизирате регистрирани турнири со вашите дигитални записи, и лесно да се префрлате помеѓу покер, казино и спорт.Стан во моментов е активен во Данска само со подобрена верзија доаѓа до остатокот на светот откако тимот го презеде акции на повратни информации најдобри места за јадење во foxwoods казино. PokerStars Победи Покер Оператор на Годината Награда се чини дека критиката levelled на Ѕвезди од MTT заедница не беше споделена од страна на 50-лице панел одговорни за dishing надвор медали на Игри Интелигенција Награди кои му Ѕвезди на Покер Оператор на Годината Награда.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre winspark казино без депозит бонус.