најдобри места за онлајн покер

Intralot се избрани да обезбеди системи и услуги за Вајоминг првиот Лотарија, WyoLotto.
Грчкиот добавувачи ќе обезбеди start-up и тековните услуги за нов лотарија за најмалку пет години со три и пет-годишно продолжување опции најдобри места за онлајн покер. Том Малку, Intralot Претседател, рече: "Ние сме возбудени за да работат тесно со Вајоминг Лотарија за да се добие игри надвор од теренот во безбедна и општествено одговорен начин, да ја постави основата за идните раст и да се максимизира долгорочен продажба и се враќа за своите корисници." Jon Clontz, извршен ДИРЕКТОР на Вајоминг Лотарија, рече дека тој е импресиониран со Intralot на клиентите на фокус најдоброто место да се остане во близина на казино snoqualmie. "Intralot ќе се обезбеди квалитетна системи и user-friendly терминали кои го прават лотарија производи лесно да се продаде", рече тој. Intralot потресе оф натпреварот од индустријата и две други главните добавувачи, GTech и Научни Игри, за да се обезбеди договорот winoui казино без депозит бонус.
Вајоминг Лотарија одбор гласаше 7-1 во корист на признавањето Intralot договор. На Вајоминг Лотарија беше потпишан во законот јули минатата година и се очекува да одат во живо подоцна оваа година, со две нерешено игри: Powerball и Мега Милиони винсло аз да се близнаци стрели казино. Тоа се очекува да се направи во врска $6m добивка во годината, кои ќе бидат дадени на локалната самоуправа, со нешто над оваа бројка оди на училиште фонд winpot казино metepec bolsa де trabajo. Intralot ќе се 11.89% од продажбата на билети, како плаќање, стапка која еден Лотарија член на одборот, Џим Грифин, кој се смета за премногу висока и гласаа против winoui казино бонус sans депо. Џо Lo казино де монтреал отворање часа.