казино на Hammonds рамнини патот

Покер Централна додале список на 54 значајни играчи во Супер High Roller Сад сајт, а PokerStars Тим Про Лив Boeree debuts на Грч.На почетокот на април, новиот дете на ТВ производство блок, Покер Централна, објави планови за да биде домаќин на $500,000 купи-во случај наречен Супер High Roller Сад.Планот беше возвишена еден.Оној кој ќе ги стави на картата заедно со Светската Серија на Покер (WSOP), надевајќи се дека за да се произведе еден од најголемите награда базени во светот.Веб-сајтот покажува $25m наградата басен, и $8m првата награда, иако се погледне на пофини детали сигнали можете да го зборот 'проценува'.Но, она што подобар начин да се обезбеди да ги погоди оние броеви отколку да го завршиме имињата и лицата на планираното играч базен на вашиот веб-сајт неколку месеци пред играта.Тие треба 50 играчи да стигнат до $25 милиони евра, и постојат 54 играчи име на сајтот, заедно со уште 4 кои се чини дека за да се потврди, но не мора имиња веднаш до нив како на уште (извршен ДИРЕКТОР, француски Бизнисмен, Хеџ Фонд Менаџер и Пензиониран Бизнисмен).Целосен список на имиња на домени може да се најде тука.Настанот ќе се одржи на АРИЈАТА Одморалиште и Казино 2 јули – јули 4, со сите акција емитува на нови 24/7 ТВ канал Покер Централна.ПОКЕР Продукции, кои работеле заедно на WSOP, го потпишаа за да им помогне со Супер High Roller Сад.Нивниот претседател Mori Eskandi го нарече настанот една од најпознатите 'зборуваше за настани на годината." Изгледот на веб-сајтот ќе те води да веруваме дека сите 54 играчи се потврди.Ова не е случај.Моите извори ми каже дека Cary Katz е човекот влече конците, така што веројатно може да pin на опашка на магарето некаде во регионот на 90% веројатност дека овие луѓе ќе игра.На почетокот зборува поени чини да се биде Фил Hellmuth вртење нов лист случува од појавува на почетокот, наместо на оставајќи ни вториот сомневајќи се, испуштањето на Daniel Negreanu, пораст на удели за во форма спарување на Бајрон Kaverman и Mohsin Charania, и недостаток на било каков женски играчи.Тоа ќе биде одлично ако Ванеса Selbst беше пуштена во овој настан.Лив Boeree Debuts на Грч Зборува за врвен квалитет на женски покер играчи, еден од најпознатите од нив сите направени нејзиниот Грч деби вчера казино на hammonds рамнини патот. PokerStars Тим Про, Лив Boeree, произведени на live stream, додека играње во Супер вторник на PokerStars.Таа го следи стапките на нејзината teammate, Daniel Negreanu, кој, исто така, го направи своето деби оваа недела.Сите во сите, таа стримувани за smidgen во текот на три часа, а и во времето на пишување на привлече 2,998 следбеници, и има добиено над 19,000 единствени ставови, и претпоставувам дека само разочарување беше ние не се добие за да ја видите нејзината земајќи ги мочаат како дете не (под претпоставка дека сте во целата златна врнежи од нешто).За среќа, за оние од вас кои се, и дека се разочарани, можеби ова ќе плима повеќе за малку.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre колку можете да победи казино.