Smeg 4 парче долго слот Toaster

било кој од луѓето загрижени се одржи своето богатство во голема мера преку сопственички стопанства во казино фирми тие основана или се кандидира.n проценува US$7.6 милијарди беше избришана од среќа Луи Че Ву (на сликата), основачот и претседателот на игри оператор Галакси Entertainment Group Ltd.Неговиот нето вредност се намали од околу US$21 милијарди долари во јануари 2014 година да НИ$13.4 милијарди евра во јануари оваа година, Forbes рече.Г-Луи падна од 2-ри до 5-то место на Forbes' листа.alaxy Забава на акциите падна 36 проценти во 2014 година од неговата вредност на крајот на 2013 година, според податоците од Ројтерс.ќе шест Macau казино фирми да ги видат своите пазарот capitalisation намалување од страна на најмалку една третина во 2014 година smeg 4 парче долго слот toaster.
s Хо, ќерка на Макао казино магнат Стенли Хо Обесени Сонцето, отиде од 9 место во 2014 година до 12 место во јануари 2015 година. Таа е, исто така, генерален директор на Хонг Конг-листата на превозот и имотот кооперација Шун Tak Holdings Ltd, која работи на TurboJet ферибот работата на издржување на маршрути помеѓу Хонг Конг и Макао.Групата, исто така, има значајни недвижности интереси во Макао.значителен дел од своето богатство доаѓа од нејзиниот удел од приходите од САД$1.5-милијарди MGM Кина акции флотација во Хонг Конг, во јуни 2011 година, како и нејзината моментална приближно 27 отсто држи во MGM Кина.ne на Ms Хо е браќа и сестри, Лоренс Хо Yau на белите Дробови, ко-претседател на Melco Круна Забава Доо, го видов неговиот нето економски пад од US$1.4 милијарди долари, за да US$2 милијарди долари.број на инвестиции велат аналитичарите Melco Круна е цената на акциите може да има корист од оваа година од планираните отворањето на својата мнозинство во сопственост на US$2.3 милијарди Студио Град казино одморалиште на Cotai во Макао.Г-Хо, исто така, контролите на Самитот Искачување Holdings Ltd, Хонг Конг-листата фирма која е изградба casino resort во Русија е Далечниот Исток.На местото на случувањето е, исто така, се должи да се отвори оваа година.onetheless, Г-Хо е Forbes рангирањето за Хонг Конг е најбогатите луѓе падна од 12-то место во 2014 година до 31 денес.ngela Leong На Kei, четврта consort на Стенли Хо и директор на SJM Holdings Ltd – пазарот-водечки игри оператор тој го основал – видов нејзиниот нето вредност се откажат од НАС$1.05 милијарди евра, за да НИ$1.8 милијарди долари, рече Forbes.Таа отиде од 19-ти место на 36 бесплатно казино без депозит победа вистински пари.
позиција.inancial услуги фирма Кингстон во 2005 година го купи Casa Вистински казино хотел на Макао полуостров.Тоа, исто така, работи на Grandview на Taipa.И двете се кандидира преку игри лиценца на SJM Стопанства.е богатство е повеќе насочуваат од некои од другите казино инвеститори, иако тој, исто така, видов US$1.2 милијарди swiped од своето богатство од неговиот настап на "Азија 444 Најбогатите Луѓе" во 2014 година бесплатно казино без депозит вистински пари. Сепак, на Г. Ченг се искачи на 3-то од 5-то на "Хонг Конг е 50 Најбогати Луѓе' листа.ast година, на Г бесплатно казино без депозит се повлече добивки. Ченг семејството покажаа интерес за инвестирање во Макао junket инвеститор Suncity International Holdings Ltd.Во меѓувреме, еден од неговите фирми во ноември, наводно, потпиша писмо за намера да инвестира US$1.6 милијарди долари за да креирате нова Јужна кореја casino resort во Incheon, во близина на земјата град Сеул. бесплатно казино без депозит се регистрирате.