бесплатно казино без депозит потребни

Акции на Penn National Игри (NASDAQ: ПЕН) се стои надвор откако компанијата рече дека тоа е блиску до тркалање на Barstool Sportsbook обложување примена во својот дом на пазарот на Пенсилванија.Аналитичар нарекува компанијата еден од најдобрите имиња на сопствениот во гејминг индустријата.Компанијата рече дека доби одобрение од Пенсилванија Игри Одбор за Контрола (PGCB) да се кандидира на вистински пари, мека лансирањето на Barstool стан во камен-темелник на Државата од Септември. 15 низ Септември бесплатно казино без депозит потребни.
17, во очекување на конечната iOS одобрување, оперативниот систем на Apple iphone.По тест период, Penn National има намера да го официјално лансирање на Barstool Sportsbook стан во Пенсилванија на 18 септември, предмет на финалниот регулаторни одобрувања," според соопштението.Компанијата планира да го воведе на Barstool Sportsbook стан во дополнителни држави во наредните месеци." На стан е една од првите тестови на игри на компанијата за односи со Barstool Спорт, спортски медиуми сајт Пен платиле 163 милиони евра за 36 проценти удел во назад во јануари.Во септември стартување, иако ограничена за да започнете, jibes со очекувањата на Barstool директори кои претходно рече дека платформата ќе биде подготвен за МАК сезона.Под претпоставка дека гејминг компанијата добива одобрение да се тркалаат на мобилен обложување нуди низ Пенсилванија на Септември. 18, кои ќе позиција на оператор да остварат Недела Две од МАК сезона.На првиот натпревар од 2020 кампања е четврток, Септември бесплатно казино без депозит се врти.
Деби на Barstool Sportsbook ќе ја тестира една од индустријата за игри е најжешките концепти на: усогласување на традиционалните оператори со медиумски компании.Во јануари, кога Пен ја објави својата Barstool инвестиции, некои аналитичари balked во она што би можела да биде $450 милиони цена ако казино компанијата одлучува да се целосно сопствен спортски и поп културата блог.Од тогаш, сепак, договорот е исплатува, како Barstool основач Дејвид Portnoy станува лицето на Пен, можеби носејќи му милиони "Stoolies" на стан и претстојните Пен онлајн придонеси.Во текот на COVID-19 спортски исклучување, Portnoy се сврте да ден на тргување да ги задржи очното јаболко на Barstool.Тој направи се што е од разговор ѓубре на Ворен Buffett и Вол Стрит аналитичари да интервјуирање Претседателот Трамп, сите со истовремено обезбедување на бесплатен публицитет за матичната компанија. Portnoy често се нарекува порој и контроверзни.Но, има никакви негирајќи неговите врски со Пен се помагање на инвеститорите, како на акции е повисока за речиси 1,400 проценти исклучите Март падови.Дека перформанси ги прави успех на Barstool Sportsbook, која Пен извршен ДИРЕКТОР Џеј Snowden повици на "централен" на операторот стратегија, сè повеќе и повеќе е важно.Претходно оваа година, Snowden рече онлајн игри и спортови wagering треба да се има "материјал" влијанието на Пен е врвот и на дното линии во 2021 конзерваториум круна казино вклучена мени.
Во текот на своето meteoric пораст од Март, Пен е добивање на многу поддршка од продаваат од страна на аналитичарите, со Банката на Америка (BofA) Шон Кели reiterating нахакан приказ на името денес конзерваториум ресторан круна казино мелбурн. "Ние мислиме дека ПЕН останува најдобро позиционирани меѓу земјата-базирани оператори, и да се види главата потенцијал за нивната основна дејност, како и", рече Кели во вторник белешка.ПЕН акции во моментов трговија во 9.6 x/9.0 x 2021E/2022E заработка пред камати, даноци, амортизација, амортизација, и преструктуирање или изнајмување трошоци (EBITDAR), над нивните 7.5 x долгорочни оперативен компанија просек, но тешко екстремни за игри компанијата," Кели продолжение.Тој има "купи" оценка на состојбата со $59.75 целна цена, и над Вол Стрит просек од $49.46..