како да се сече отвор во дрво со рака

$2.7 million ќе ви помогне да се подигне главата смета и поттикне стан за развој НАС инвеститори изгледа како друштвени игри фирма Youbetme, која предизвика дополнителни $2.7 милиони евра во финансирање на оваа недела по нејзиното $1,2 милиони евра во start-up финансирање назад во јануари оваа година.Со седиште во Сан Франциско, компанијата објави дека својот спортски обложувања-ориентирана стан постигне преку 100,000 преземања во првите месеци по нејзиното лансирање, и е поставен за да стигнат до повеќе од милион до крајот на 2014 година како да се сече отвор во дрво со рака. Стан не дозволи реално пари wagering, но евиденција и ја олеснува комуникацијата меѓу страните кои се обложуваат со еден друг на настани кои се движат од личните предизвици и проп облози за спортски wagers.Како една компанија портпаролот објасни: "Youbetme ги задоволува не само спортски ентузијасти, колеџ студенти, млади професионалци, но секој бараат едноставна и ангажирање начин да се одржи пријателски облог на се и сешто." Новиот средства ќе бидат употребени за да се зголеми head count во растечка компанија, да се инвестира во повеќе технички развој, проширување на сегашната iOS достапноста на Андроид платформите.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да се сече отвор во средината на одборот. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] како да се сече отвор во дрво.