она што е домаќин во казино

Спортско обложување сцена во Лас Вегас има скокна во overdrive сега дека МАК сезона официјално започна.Вие само треба да хоп на една sportsbook по друг да се види дека бизнисот е стабилна овие денови.Понекогаш, вие може дури да се кандидира во еден шансите на одлуки во една од оние места, можност која не треба да се сомневам ги искористат предностите на.Но, ако вие не сте за да заинтересирани за разговор до овие луѓе, убавината на социјалните медиуми сајт како Twitter ќе ви даде шанса да комуницирате со овие коефициенти на одлуки.Готово, не очекувајте од нив да го следат, но барем ќе добиете за да се види каде се нивните глави се наоѓаат кога станува збор за обложување страна на големите спортски настани, како на МАК.Подолу, ќе најдете листа на шансите на одлуки и остри bettors кои се смета дека се што мора да се следи на Твитер.Џеј Kornegay (@JayKornegay) Твитер Следбеници: 7,445 Ако има еден Вегас шансите создателот дека ќе мора да ги следат, тоа е Џеј Kornegay.Како што веројатно еден од најпознатите шансите на одлуки во Лас Вегас, Kornegay заработил дека углед во голем дел поради неговите години на искуство служи како директор на LVH Superbook.Неговиот на Твитер голема, и често пати ги споделува своите мислења за тоа како обложување трендови се влијае на линии.Џими Vaccaro (@JimmyVaccaro) Твитер Следбеници: 7,280 Нашироко се смета како најголем легендарниот шансите на одлуки во историјата на Лас Вегас, Џими Vaccaro е икона на бизнис, има поминато во минатото 38 години во бизнисот со навидум нема планови на забавување во скоро време она што е домаќин во казино. Vaccaro неодамна беше ангажиран да работи Јужна Точка е Трка и Спортски маркетинг поделба, и тоа фигури дека и на неговата возраст, Vaccaro е вештини како еден од Вегас' исконски шансите на одлуки се уште е толку остри како што беше назад во 70-тите среќа орел казино вклучена мени.
RJ Бел (@RJinVegas) Твитер Следбеници: 53,868 RJ Бел знае спортско обложување сцена во Лас Вегас, подобро од кој било друг.Основачот на Pregame.com има parlayed неговото искуство во Вегас спортски обложувања сцена со повеќе мејнстрим работни места како ESPN радио водител и колумнист за Grantland.com.Тој често твитови мислења на големи спортски линии, особено на МАК.Следат него, му даде заповед, и има добри шанси дека тој ќе одговори на вас во вид.Тод Fuhrman (@ToddFuhrman) Твитер Следбеници: 29,953 Тод Fuhrman е акредитиви како шансите создателот е несомнено пенливо.Како поранешен шансите производител на Цезар Палата, Fuhrman оттогаш се пресели за да стане некој аналитичар во @DonBestSports, како и колумнист во OutkicktheCoverage.com.О, и тој е, исто така, направи добар употреба на неговото искуство како шансите создателот со поставување свој веб-сајт, Toddstake.com среќа орел казино вклучен појадок. Fuhrman има ингеренциите и судејќи по неговиот Твитер следбеници, голем број на луѓе се чини дека да се одржи него во голема почит.Дејв Tuley (@ViewfromVegas) Твитер Следбеници: 15,104 Дејв Tuley не е технички некоја шансите создателот, но тој дефинитивно би можеле да се игра на дел од еден благодарение на својата експанзивна познавање на Вегас спортски обложувања сцена.Неговиот Твитер се справи со доста вели дека сето тоа и во прилог на неговата веб-страница, ViewFromVegas.com, Tuley исто така го поминува своето време во пишување за ESPN Insider, каде што тој се дискутира handicapping натпревари, додека фрлање во повремени ги собереш или две.Џо Fortenbaugh (@JoeFortenbaugh) Твитер Следбеници: 10,973 Џо Fortenbaugh не е точно Вегас шансите создателот.Но, ако сте редовен читател на Националниот Фудбалски Пост, веднаш ќе препознаат Fortenbaugh за неговата Вегас жешка линија колона.Тој е блиску до сцената како жител на Лас Вегас и тој е целосно упатени во во ништо и сè што има врска со МАК обложување.Ако ти си среќен, Fortenbaugh ќе се фрли во некои вредност влогови на својот Твитер храна во прилог за споделување на своите ставови и мислења за линија движења во МАК.Чад Millman (@chadmillman) Твитер Следбеници: 44,731 Чад Millman не нарекува ESPN е жител "спортско обложување човек" за ништо.Додека неговиот тековната работа, како главен и одговорен уредник на ESPN Списанието има чува од блогови од обложување грутки на мудроста, Millman уште има неговиот Зад Облози објава на ESPN, што му овозможува да разговараат за се и сешто во врска со обложување спортски вести, вклучувајќи трендови, јавноста веднаш се, и каде остри пари е во.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre среќа орел казино centralia wa.