слот машини за продажба Winnipeg

Voulgaris наводно го купи седиште освои Карлос Nahas крајот на минатиот месец во $25k Голема Еден сателит на Ле Гранд Turnoi де Покер Loto-Квебек слот машини за продажба winnipeg. (Ние сме навистина надевајќи се дека некој го индексира надвор од дограма тврдат дека имаат дадено Хамилтон пари за да го нахрани машина.) Voulgaris, чија кариера-високи парични е на трето место заврши во вредност од $434k во 2007 Borgata Покер Отворен, наводно, го опиша привлечност на Една Голема да PTPR thusly: "Постојат голем број на неформални играчи влезе во овој турнир, па мислам дека тоа е сосема можно една од највисоките EV турнири некогаш." Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre слот машини за продажба вичита ks.

Tryba ограничени од неговата трета кариера WSOP конечна табела изглед со тресок, викање надвор "стрејт флеш (Straight flush, бебе!" по главите-up противник Ерик Cajelais отиде сите-во со цар-висока права слот машини за продажба гроздобер. Во средата акција во 2012 Светската Серија на Покер видов дури и повеќе историја отколку обично се направени, како Naoya Kihara освои Настан #34, на $5k PLO Шест Раце.Не само што не Kihara заработите убав $512k и неговиот прв нараквица, тој исто така има посебна чест да стане првиот WSOP хривнија примач од Јапонија.

(Исчекување околу секоја од Ivey е конечна табела настапи почнува да личи на се чека за Crispin Гловер раката да падне во Топла Када Временска Машина.) На тензии не е ограничена само на навивачите и на новинарите.Во средата, Победа извршен ДИРЕКТОР Дан Fleyshman испратила: "Phil Ivey се залага да заработи approxiametly [sic] $4,000,000 во од страна на облози од покер играчи доколку тој победи на @WSOP хривнија ова лето..." Невозможно да се провери точноста на такво барање, но тоа не значи УЈП (или Фил е екс-сопруга) нема да се обидат... Antonio Esfandiari, Џо Tehan и Роберто Romanello се меѓу имињата кои ќе се борат за нараквица на четврток.Ден 2 на Настанот #37, на $2,500 Осум Игра Микс, видов 27 преживеани да преминат на Ден 3, со Јосиф Couden како чип шампион, со Претставник Портер, Jerrod Ankenman (кој ја освои овој настан во 2009 година) и Џенифер Harman зад него.Ден 1 на Настанот #38, на $1,500 NLHE, привлече 2,502 учесници, од кои 288 ќе се движат на Ден 2. Tryba триумф расипан Холивуд наративното опкружување Фил Ivey, кои разби во осмо место за $21k, што го прави пет конечните табели без хривнија за Ivey во 2012 година. Cajelais заработил $129k за второто место заврши. Kihara рече дека неговата земја ќе имаат подобро претставување на меѓународната покер настани ако живеат игра не е, знаете, нелегална во Јапонија.Но толку долго како играчи се задржи мелење онлајн, Kihara е убеден "втора и трета и четврта хривнија носителот треба да се појави." Крис Tryba освои Настан #35, на $2,500 Мешани Hold ' Em, заработка $210k WSOP и неговиот прв blingy thingy за outlasting 392 противници во текот на три дена слот машини за продажба користи.
Kihara outlasted на 419-силна поле во текот на три дена на игра, лично доставување последните четири играчи на неговата маса, вклучувајќи и глави-up противник Крис Де Maci ($316k).