каде можам да стримувате казино велика британија

Њу Џерси гувернерот Крис Кристи има направено неговите намери на јасни во врска со можноста за ставање до казино во Meadowlands Спортски Комплекс во Источна Rutherford, Њу Џерси.Минатата недела, Њу Џерси гувернерот мелено нема зборови во нагласувајќи дека секоја мерка треба да се преземат за да се осигура дека Атлантик Сити ревитализација програма е чест ни е да им даде на државата жител казино градот можност да се подобри неговата севкупна казино профил во наредните пет години каде можам да стримувате казино велика британија. "Атлантик Град заслужува да има пет години да се обиде да добие себе ревитализира и да се врати на нозе, римејк себе во некоја дестинација опција за луѓе кои сакаат да уживаат во игри на среќа, како и," Кристи беше цитиран.Но гледајќи како што тоа е светот на политиката, секогаш ќе бидат аргументите на двете страни, и во овој конкретен случај, шансите на движење на коцкање индустрија надвор од Атлантик Сити.Претходно оваа недела, новиот "предлог" беше донесена на светлина од страна на Државниот Сенатор на Мнозинството Лидер Loretta Weinberg (D-Округот Берген), оној кој ќе вклучува поставување на привремен казино во Meadowlands само во времето за 2014 година SuperBowl.Сенаторот Weinberg објасни идејата да CBS Радио е Стив Скот, велејќи дека привремено казино ќе го направи за добар бизнис да се совпадне за таков висок профил настан како на SuperBowl е поп слотови вреди. "Па, ние се случува да се има извонреден број на посетители на Њу Џерси за SuperBowl.Ние сме, во северниот дел на Њу Џерси, каде MetLife Стадионот се наоѓа, околу два часа возење до Атлантик Сити," сенаторот изјави Скот е pontoon исто како blackjack. "И така, бидејќи сите овие луѓе доаѓаат во и бидејќи знаеме дека коцкање е еден вид на забава време во текот на една недела се допаѓа тоа, мислевме 'Добро, стави нешто право во областа каде што повеќето од луѓето ќе бидат би можело да се привлечат повеќе посетители, донесе повеќе приходи на државата Њу Џерси, и им даде на луѓето кои доаѓаат во за SuperBowl друго место за да уживаат." Предлогот нели беше даден Гувернерот Кристи но сенаторот е оптимист дека поранешниот нема да има премногу проблем со тоа, сметајќи дека тоа нема да биде поставување како едно време нешто што само ќе биде поставување во текот на неделата, што доведува до SuperBowl.Кристи има хард-линија став во однос на ова прашање и ние секако нема да биде изненаден ако тој не е како нахакан на идеја како Сенатор Weinberg е.По сите, во случај дека оваа еден-време, привремено казино станува голем хит, кој е да се каже дека се повеќе луѓе ќе почнат поддршка на идејата на, всушност, се пали полн обем казино во Meadowlands?Садење на семе за идното коцкање проширување надвор од Атлантик Сити е вид на нешто што зеле брзо во главите на луѓето кога ќе им даде шанса да се види како потенцијално профитабилен тоа може да биде.Едно нешто што го знаеме, сепак, е дека тоа ќе биде интересно да се види како гувернер реагира на оваа откако тој станува збор за тоа.И да се знае човек репутација како права-стрелец, тоа не презема долго за него да имаат мислење за тоа.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е порт пери казино се отвори.