најблиску казино во јужна Padre островот тексас

На Индијана Игри Комисија има одобрено $4.5 bn во казино придобивки, вклучувајќи Цезар Забава Корп е $1.7 bn купување на Индијанаполис-базирани Centaur Игри и нејзините Hoosier Парк и Индијана Големиот коњ тркачки казина.Индијана Големиот и Hoosier Парк се рече да добие 6.5 м посетители на годишно ниво, со 1.1 m членови на нивната лојалност програма.Оние членови сега ќе биде додадена на Цезар Вкупно Награди кој вклучува преку 40 места и казина низ светот."Ние сме задоволни што на Коњ Тркачки Комисија и Игри Комисија ни даде одобренија ние треба да се овозможи непречено пренесување на сопственоста на Индијана Големиот и Hoosier Парк", рече Цезар Забавата е Претседател и извршен ДИРЕКТОР Марк Frissora најблиску казино во јужна padre островот тексас.
Centaur во моментов има над 35 портфолио компании низ 11 земји, покривање на управување со средства, приватен капитал, ризичен капитал, трговија финансии, рударство и природните ресурси најблиску казино во јужна езерото тахо. Penn National Игри, Пенсилванија (сад)-врз основа на операторите и сопствениците на игри и дербито објекти, исто така, доби оди напред за нивната $2.8 bn договор за да се здобијат со Совршенство Забава најблиску казино да spartanburg sc. "Ние ја цениме вредни работи на Индијана Игри Комисија во нивните преглед и одобрување на нашите предложената трансакција.Ние со нетрпение очекуваме да се обезбедување на дополнителни регулаторни одобрувања во блиска и остане на распоред за да се заврши трансакцијата во втората половина од оваа година," Тимотеј J banque казино fr документи преку интернет. Wilmott, Главен Извршен Директор на Penn National Игри.рече.Индијана Државна закон не дозволува за една компанија да поседувате повеќе од две казина во Индијана, иако ограничување не се однесува на racetracks.Како резултат на Националните Пен, кој веќе е сопственик на Холивуд Казино во државата, ќе се продава на Beltterra Casino Resort да Бојд Игри, како дел од $575m се справи.Договорот, исто така, ќе видите Бојд купување Ameristar казина во Свети Чарлс и Канзас Сити, Мисури, и Belterra Парк, Синсинати..