Linguaggio Del Corpo E покер

Ноември коцкање приходи надолу 32.3 проценти од година на година, како казина се размисли промена во акцент Macau Гејминг Инспекција и Координација Бирото има пријавено месечна бруто-приходите за месец ноември 2015 во ЧЕТКА$16.43 милијарди долари (US$2.06 билиони) кој е долу 32.3 проценти, во споредба со истиот месец во 2014 година, и претставува 18 месеци од последователен пад во казино приходи за регионот.Статистиките покажуваат дека од високиот roller VIP сектор останува многу слаба и се намалила, предизвикувајќи шпекулации дека казино стратези ќе го рефокусира на повеќе маса на пазарот на акција, наместо VIP wagering.Регулаторот истакна дека приходи продолжи да лебди во близина на пет-годишна падови како најголемиот светски коцкање центар се мачи да ги привлечат богатите Кинески punters spooked од страна на Кинеската влада е забавување на економијата и борбата против корупцијата се вози.Ноември приходите беа на најниска оваа година и надолу од 20.06 милијарди patacas во октомври, регулаторот забележи.На стрмен пад не беше неочекувано – аналитичарите веќе предвидуваат ноември негативни може да биде толку висок како 34 проценти.Акумулираните бруто-приходи за првите 11 месеци од годината е долу 35.3 проценти на ЧЕТКА$212.5 милијарди долари, во споредба со истиот период во 2014 година linguaggio del corpo e покер. Игри на приходите во најголем светски центар на коцкање падна 35.3 проценти досега оваа година.Аналитичарите идентификувани уште една пречка за обновување, што укажува на одложувања во завршувањето на мост од копното Кинески на коцкање островот.Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa човек со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година линеарни слот пропустливи метал бела 600mm. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] linguagem десетар jogo де покер.