без депозит бонус инстант слотови

Јапонските власти не се дури и се доделени игри лиценци уште, но некои пазарот набљудувачи се веќе fretting за обновување на процесот за оние кои се уште-да-се-доделени дозволи.Регулаторите не може сила оператори да ги обноват нивните лиценци на секои 10 години, со што би се присутни пречки во набавка на финансирање, според Фич Рејтингот.Оператори' способност да добијат капитал е важен, без оглед на пазарот во кои тие компании се планира игри својства, но можат да бидат од клучно значење во Јапонија, каде Фич предвидувања на трошоците за да се изгради интегриран одморалишта може да се издигнува над пред проценки.Пред неодамнешната посета на Земјата на изгрејсонцето, Фич аналитичари проценуваат Јапонски integrated resort би била потребна инвестиција од најмалку $10 милијарди долари.Но, "по сметководство за поддршка на инфраструктурата на инвестиции и кои ги исполнуваат пропишани погодности, како што се културните потреби" на рејтинг агенција гледа на трошоците на $10 милијарди долари до $15 милијарди опсег.Тоа е добро над $8 милијарди долари за да $9 милијарди Дин Установи неодамна рече дека ќе се трошат за изградба на најголемиот светски казино во Јапонија.Доста сите ние разговаравме за да се согласија дека на 10-годишна лиценца обновување претставува најголема пречка за обезбедување на банката за финансирање", рече Фич во белешка објавени вчера без депозит бонус инстант слотови. "Јапонија игри закон претставува неколку аспекти на ризикот, вклучувајќи ги и политички ризик; имено, локалната самоуправа (вклучително и законодавната гранка) мора активно да бараат обновување на секои 10 години." Секој 10 години обновување на процесот не jibe со што операторите се сретне и во други Азиски пазари.На пример, Лас Вегас Песоци отвори својата прва Macau казино во средината на 2004 година, и не треба да се обнови сите негови лиценци таму до 2022 без депозит бонус слотови 2021. "Други обновување/политички прашања вклучуваат ре-одобрување постапка наметнати од страна на федералната влада на секои 10 години, и на локалната самоуправа е опција да се затвори операции ако тие се сметаат дека не се во месноста најдобар интерес", според Фич.Аналитичарите од истражувањето фирма рече дека тие разговарале локалните извори и дека ќе има "работни околини" за овие проблеми, вклучувајќи ги и локалните власти indemnifying против затворањето дека не е вина на игри на компанијата.На рејтинг агенцијата не даде коментар на специфични локации во Јапонија.Во моментов, Осака, Токио и Yokohama се широко се гледа како на frontrunners за да на крајот стануваат домови на земјата прв игри својства.Во подобри вести за операторите eyeing Јапонија, Фич аналитичари се види значително повисоки бруто игри приходи (GGR) можности следниве нивната неодамнешна посета.На рејтинг агенција сега проценки Јапонија како $10 милијарди GGR на пазарот, и до значително од претходната прогноза од $7 милијарди долари.Што $10 милијарди евра, проекцијата е повисоко од некои други проценки, и ќе го задржи Јапонија во трето место меѓу глобалната гејминг пазари, заостанува само Макао и Невада.Додека Macau ќе се појави да биде Азискиот пазар Јапонија ќе се подготви инспирација од за претстојните integrated resort напор, Сингапур може да биде на повеќе релевантни споредба.Всушност, Фич користи Марина Беј Песок во Сингапур како основна за своите $10 милијарди GGR проценка за Јапонија без депозит бонус за рулет. "На $10 милијарди долари-плус прогноза е груба проценка и се претпоставува две големи установи и еден далечински регионални одморалиште", рече рејтинг агенција без депозит бонус покер на интернет. "Ние се претпостави околу 6.000 слотови и 700 маси во секоја во главните установи, со победа/одделение/ден слична на онаа на Марина Беј Песоци ($792 за слотови и $9,563 за табелите во 2018)." Јапонски регулатори претходно рече дека тие би сакале да го следат "Сингапур модел," прашува некои да се шпекулира Genting Сингапур Ltd.и Лас Вегас Песоци, операторите на две Сингапур игри својства, ќе биде меѓу трите првични лиценца победниците во Јапонија..