сив орел казино тревис Tritt

Вирџинија казино бил СБ 36 донесе Сенатот на поткомитетот за вторник, движејќи се напред законодавството што ќе им овозможи на комерцијални игри одморалишта да биде изградена во пет градови.Сенатот Општите Закони и Технологија Поткомитетот за Игри одобрени законодавството, кој беше воведен во ноември од страна на Сенатот Претседателот Про Tempore Луис Лукас (D).Статутот е сега од назад кон целосна Комитет на Општите Закони и Технологија.Само ни даде можност да се утврди нашата сопствена судбина," Лукас, долгогодишен поддржувач на коцкање, рече дека оваа недела.Законодавството е продолжение на 2019 Вирџинија казино закон – SB 1126 – која беше усвоена и потпишана од Gov сив орел казино тревис tritt. Ралф Northam (Р).Дека бил, сепак, само вика за формално студија за влијание на казина ќе имаат на квалификацискиот пет градови.Иако неколку казино предлози веќе се открива, гласачите ќе треба да ги одобри проектите пред тие ќе станат право да добијат состојба-издадена лиценца игри на среќа.Само просто мнозинство е потребно во текот на гласање референдумот.Вирџинија е една од само неколку држави дека се уште не се комерцијални или племенски казина.Одлуката да се овозможи комерцијални коцкање да се дојде до Заедницата доби поддршка минатата година, со цел да им се помогне на области каде што економскиот раст стана стагнира.Квалификациите услови вклучуваат стапка на невработеност од најмалку пет проценти во 2018, и стапка на сиромаштија од најмалку 20 проценти во 2017 сив орел казино недела бранч бафет. Градови мора да има, исто така, помина на населението намалување на најмалку 20 проценти од 1990 до 2016 година сив орел казино пушењето правила. Пет квалификацискиот градови се Ричмонд, Бристол, Danville, Портсмут, и Норфолк.Вирџинија пратениците почетници кога станува збор за регулирање на казина, кој е зошто 2019 бил наречен за Заедничка Законска Ревизија и Ревизија Комисија за преглед на прописи во државите каде комерцијални казина се оперативни.Пред прашањето да се стави пред локалните гласачи, Вирџинија е Генералното Собрание мора да се дојде до условите на регулаторни услови кои ќе ги регулираат казина.Според сегашната законска поставеност, во Вирџинија, Лотарија, ќе бидат задолжени со кои се уредува својства.Бруто игри приходи (GGR) ќе се оданочуваат по стапка од 27 проценти.Од тие даноци, 89 проценти ќе бидат насочени кон државата општиот фонд, 10% до главниот град, и еден процент за борба против проблем коцкање.На Pamunkey Индискиот Племе има pitched казино места во двете Норфолк и Ричмонд.Бристол добил две понуди – еден од Хард Рок, и уште од Источната група на Cherokee Индијанци.Чикаго-базирани Раш Улица Игри е таргетирање на Портсмут.Секој проект мора да дојде со минимална инвестиција од $200 милиони евра.Пратениците продолжи да се воведе игри законодавство.Во моментов постојат повеќе од 20 соодветните сметки во Вирџинија Генералното Собрание.Додека комерцијалните казино законодавство се зголемил вторник, поткомитетот отфрли друг закон кој ќе им овозможи на државата е осамен коњ тркачката патека – Колонијалната Падови – да ја прошири својата сателитска историски коњ racing (HHR) салони на северниот дел на државата.Критичарите велат дека контроверзниот HHR терминали не се ништо повеќе од умно маскирани слот машини.Под Rosie Гејминг Emporium бренд, Колонијални работи сателитски HHR места во Ричмонд, Хемптон, Vinton, и Нови Кент. fnv vikki и vance казино празни.