бесплатен покер турнири со пријатели

Gumpoldskirchen, 27 јуни 2016 година – По одобрувањето од страна на малцински акционери во акционерски седницата одржана порано и денес, NOVOMATIC ќе продолжи со предложените стекнување на 53% од акциите во Ainsworth Игра Технологија (AGT).Овој однос се очекува да се забрза AGT развој и поддршка на создавање на посилна компанија со подлабоко производ широчината овозможување на тоа подобро да се натпреварува против меѓународниот игри conglomerates бесплатен покер турнири со пријатели. NOVOMATIC е Главен Извршен Директор Харалд Нојман вели дека преку NOVOMATIC е мнозинство акционерско друштво, AGT ќе имаат корист од соработка со различен опсег на пазари, кои ќе бидат значително позитивно за долгорочна акционер создавање богатство.Г-дин.Нојман нагласи: "Ние вредност на доверба и поддршка од страна на малцински акционери преку позитивни гласови на одобрување на споделување на трансакција и ќе направи максимални напори за да се исполнат нивните очекувања.Ние ќе се започне со спроведување на обврзувачки обврски како што е наведено во Известувањето за Седницата да се crystallise очекуваните придобивки од односот." Тој понатаму изјави дека завршување на споделување на продажба е предмет на голем број на регулаторни и игри лиценца одобренија бесплатен покер добредојдовте бонус без депозит.
AGT Главен Извршен Директор на Дени Gladstone рече: "Ние сме среќни да се примени акционер поддршка и со нетрпение очекуваме да работиме со NOVOMATIC на завршување на оваа трансакција и доставување на очекуваните придобивки за нашите акционери." За NOVOMATIC: На NOVOMATIC Група е еден од најголемите меѓународни производители и оператори на игри технологии и вработува повеќе од 24,000 персоналот во светот.Основан од страна на претприемачот Професор Јохан F бесплатен покер турнири победа вистински пари. Граф во 1980 година, Групата има локации во повеќе од 50 земји и извозот на високо-технолошки електронски игри опрема и решенија на 80 земји.Групата работи повеќе од 235,000 игри терминали во својата некои 1,600 плус игри операции, како и преку изнајмување концепти.Низ своите бројни меѓународни подружници на NOVOMATIC Група е целосно активни во сите сегменти од индустријата за игри и на тој начин нуди диверзифицирано omni-канал портфолио на производот на своите партнери и клиенти од целиот свет.Оваа палета на производи вклучува земјиште базирани игри производи и услуги, системи за управување и за управување со готовина, онлајн/мобилни и социјални игри решенија, како и лотарија и обложување спортски решенија, заедно со голем број на софистицирани помошни производи и услуги.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre бесплатен покер веб-сајтови за забава.