црвена карпа казино недела бафет

Онлајн казино и sportsbetting бренд на Mybet е да се ре-започна по малку повеќе од седум месеци од dormancy и Британски iGaming софтвер иноватор, EveryMatrix, има само најави потпишување на договор со кој е за да види што се снабдувањето со обновената служба со нов back-end платформа.

GamMatrix алијансата: Лондон-со седиште иноватор се користи официјалното соопштение објавено од страна на Европската Игри Медиумите и Настани за да се открие дека договорот ќе ги вклучи и нов изглед Mybet бренд искористување на својата флексибилни и тенденција GamMatrix игри за управување со платформа, која доаѓа во комплет со голем број на играч управување и приспособливи известување алатки.Стечај hiatus: Една од Германија најмногу се добро познат и почитуван онлајн казино и sportsbetting брендови, Mybet беше принуден да затвори во септември по над 15 години во бизнисот, кога неговата потоа-сопственик, Mybet Стопанства SE, поднесе барање за стечај, поради што не можат да платат локални даночни бил на околу €4 милиони ($4.54 милиони денари).Сепак, Малта-регистрирана фирма, Носорог Операции Ограничен, купени на неактивни услуга во декември пред откривањето на планови кои е да ја види повторно се издигаат на прикриен бренд подоцна оваа година. MoneyMatrix мајсторство: EveryMatrix користи среда соопштение да се изјасни дека неговата GamMatrix back-end платформа ќе биде во можност да обезбеди најновата инкарнација на Mybet со 'лесна паричникот' искористување на својата MoneyMatrix обработка на уплатата услуга заедно со широко портфолио измама откривање и спречување tools.Одговорност залог: Stian Hornsletten од EveryMatrix изјавил дека неговата фирма е GamMatrix иновации понатаму 'поддржува одговорен коцкање правила" за повеќе јурисдикции во рамките на Европската Унија, нудејќи оператори способност да воспостави 'реалноста проверки' и time-out механизми, како и загуба, депозит и wagering граници. Hornsletten изјавата се чита... "веќе имаме силно партнерство со Носорог [Операции Ограничен] и ние со задоволство се засили на предизвикот на помагање на Mybet создаде таков детален интеграција црвена карпа казино недела бафет. Mybet е моќен бренд со висок озлогласеност и задоволни сме да им обезбедиме на нашите технологија за нејзината обновена патување.Новиот интеграција е цврст доказ на GamMatrix и CasinoEngine е висока расположливост, скалабилност и перформанси." Sportsbook интеграција: февруари видов Носорог мастило еден аранжман, кој ќе се види Kambi Група моќ на sportsbetting услуги да се нудат од страна на најновата инкарнација на својата Mybet бренд црвена карпа казино т коски. Hornsletten изјави дека ваквите операции се веќе интегрирани во својата back-end платформа со цел да се " зајакнат операторот за раст.' Придржувајќи се афера: За неговите дел, Tobias Carlsson, Главен Извршен Директор за Носорог, изјави дека неговата фирма е 'долгогодишна врска со EveryMatrix" и дека " ова помогна да и 'успешно да се натпреваруваат на пазарот на трудот.' Carlsson изјавата се чита.. името на блек џек во свахили. "Ние сме убедени оваа одлична соработка ќе продолжи и со Mybet. Mybet беше еден од пионерите во германскиот sportsbetting терен и заедно со EveryMatrix и другите наши партнери, ние ќе направиме се што е во наша моќ да ги вратам наследство и донесе играчи искуство, тие се сакаат и заслужуваат." името на казино во durant оклахома.