името на блек џек во свахили

Демократските лидери во сад Домот на Претставници, наводно, се влечат закажани гласови на еден пар на племенски казино мерки порано и денес по Претседател, Доналд Трамп (на сликата), неочекувано издаде твит изразување на неговите опозицијата на еден од делови од законодавството.Племенски проектот: Според извештајот од CNBC.com, на 435-член тело требаше да се разгледа Куќа Резолуција (HR) 312 ова попладне во обид да се олесни обид од федерално-ва Mashpee Wampanoag Племе за да се изгради нов казино одморалиште на земјиште групата го поседува во јужниот дел на Масачусетс.Вести домен пријавено дека на Демократски контролирана комората истовремено да се постави за да ги видиш поврзани мерка во HR 375 дека ќе се направи полесно за сад на министерството на Внатрешни работи за место парцели на земјиште во доверба за Мајчин Американски племиња, како што се Mashpee Wampanoag Племе, така што тие би можеле да потоа се изгради и да ја стартувате казина.Навремено твит: Сепак, CNBC.com објавено дека овие гласови сега се shelved по Адут објави твит вчера попладне, во која тој ги повика неговите Републикански колеги во сад Домот на Претставници да се спротивстави на ЧАС 312 името на блек џек во свахили. Комуникацијата е прв пат на 72-годишниот Претседател некогаш се споменува или легислатива во јавноста и посебно споменати Масачусетс' виш сад Сенаторот, Елизабет Ворен.Наводно, прочитајте Адут е твит.. името на казино во durant оклахома. "Републиканците не треба да гласаат за човечки ресурси 312, посебен интерес за казино сметка, поддржани од страна на Елизабет (Покахонтас) Ворен.Тоа е неправедно и не се третираат Мајчин Американците подеднакво." Лобист вклученост: Тоа е ретко за еден Американски Претседател да го официјално тежат на парчиња на закони кои влијаат на приватниот сектор вложувања, а исто така детали дека Трамп е твит беше издадена околу еден час по слична комуникација се појави од Белата Куќа советник, Мет Schlapp името на казино во лејк чарлс луизијана. Contextualized врска: Во обид да се обезбеди некаков контекст, вести домен објасни дека Schlapp е наведена како лобист за Залив Стратегии, кој е познат за да ги обезбедува своите услуги за регионалните Американски казино оператор Близнак Река во Светот Стопанства Incorporated.Тој е исто така во брак со високи Белата Куќа комуникации наставници, Мерцедес Schlapp, и служи како Претседател на Американската Конзервативна Унија.Близнаци Река во Светот Стопанства Ставена е одговорен за пет казино својства, вклучувајќи Род Ајленд е Tiverton Казино Хотел, а Твин Реката Казино Хотел, кои седат околу 21 и 33 километри, односно од земјиштето на кое Mashpee Wampanoag Племе би сакале да се изгради својата нова казино комплекс. kitchenaid долго слот toaster 2 парче.