хард рок казино стан њу џерси

Во вторникот, Лотарии и Игри на Контрола на Агенцијата објави бројки кои покажуваат Март го прави четвртиот последователен месец на приходи добивка за Мериленд казина.Во текот на месец Март, државата е пет казина генерирани од нивните вториот највисок вкупно во $97.8 милиони евра.Во јули 2015 година, рекордот беше поставен во $98.9 милиони евра.Во споредба со истиот пат минатата година во Март, секој казино приходите се зголемени.Најголемо зголемување беше снимен на Потковица Казино Балтимор.Казино снимен на 11.9% зголемување на $27.6 милиони евра.Минатиот месец Потковица домаќин на Светската Серија на Покер коло настан, кој привлекува играчи од околу земјата; нема сомнеж давање на казино е приходи поттик за месец.Потковица бенефит, колку во соопштението на вторник, повикувајќи се на настан "пазарот ексклузивни," според Балтимор Сонцето.Поделба на Цезар го поседува Светот Серија бренд, кои се стекнати во 2004 година, овозможувајќи им на Потковица да ја користите.Во државата е најголемиот казино, Мериленд во Живо, приходи беше до 5,2% до $54.6 милиони евра.Како Потковица, тоа е исто така домаќин на еден настан на кои се натпреваруваат Светот Покер Турнеја.Холивуд Казино Perryville во Cecil Каунти снимен на 8.1 проценти приходи се зголеми до $7.0 милиони; приходи на Карпести Јазот во Allegany Каунти се зголеми од 6.3 проценти, на $4.0 милиони денари, додека приходите на слотови-само Океанот Падови во Worcester Каунти видов зголемување на 11.2 проценти, на $4.4 милиони евра.Жителите биле оставени со повеќе расположливиот доход поради поволните економски услови во регионот, која има потпомогнати од казина, според казино аналитичарот Џејмс Karmel.На Hartford Заедница Колеџ историја професор, рече голем број на правото услови постојат во Мериленд и, "Постои висока средна приход по глава на жител, релативно стабилна економија поврзан со владата и склучување договори.И Мериленд има релативно високо ниво на образование, која е всушност добро за казина." Тој, исто така, се кредитираат успешна маркетинг програми на казина, кои биле во можност да се задржи на државата играчи и веројатно ги привлече од други држави.Во ноември, државата е колективна приходите падна од приближно половина од 1%, која беше последен пат на намалување беше снимен за Мериленд е казина.Државната казина, сепак, наскоро ќе се соочи со нова конкуренција со MGM Националните Харбор во Принц Џорџ Каунти очекува да се отвори на 4 јули оваа година.Шестиот лиценца да работи казино во Принц Џорџ Каунти беше доделена на MGM Места Меѓународни од Мериленд гласачи во декември 2013 година, и во Мај 2014 година, почна изградбата хард рок казино стан њу џерси.
MGM планови за мега-комплекс вклучуваат 125,000 квадратни метри на игри кат со 36 табела игри и 3,600 слот машини. хард рок казино се применуваат онлајн.