хард рок казино и да се впуштат тулса оклахома

GVC Стопанства објави својот финансиски резултати за шест месеци што завршува на 30 јуни, ова утро (вторник), покажува дека нето игри приходи и чисти EBITDA и значително зголемена година-на-година на про форма и фактичката основа хард рок казино и да се впуштат тулса оклахома. GVC извршен ДИРЕКТОР Кени Александар зборуваше за Коцкање Insider за "поголема отколку што се очекуваше" влијанието на февруари е BwinParty стекнување досега, Евро 2016 година, НИ операции и потенцијалните идни M & A активност.Кога ние стекнати BwinParty, ние секогаш знаеше бевме добивање на некои многу силни брендови, но јас мислам дека ние особено се потценува како моќен на Bwin бренд е во германски јазик marketsKenny Александар, Како овие бројки ги споредиме со вашите очекувања за период?Тие се подобри отколку што се очекуваше.Ние сме сега уверени за постигнување на резултатите од горниот крај на пазарот очекувања за 2016 година, па може да се претпостави од кои ние се тргување подобро отколку што имаше очекува досега оваа година.На синергии се доаѓа преку планираните, всушност можеби малку побрзо, но најзначајна работа е дека бизнис е во пораст во голем побрзо стапка отколку што имаше очекува.Пресврт на BwinParty дел од бизнис е далеку побрзо и со далеку поголем интензитет отколку што имаше очекува.Како резултат на тоа, ние сме понапред од каде што се очекува да биде во оваа фаза од годината.Растот можности од BwinParty стекнување беа наречени "поголема отколку што се очекуваше." Она што ќе се стави дека надолу за да?Мислам дека тоа е силата на брендовите.Кога ние стекнати BwinParty, ние секогаш знаеше бевме добивање на некои многу силни брендови, но јас мислам дека ние особено се потценува како моќен на Bwin бренд е во зборуваат германски пазари.Потоа, се разбира имаме PartyPoker, PartyCasino, Foxy Бинго и очигледно наследството на брендови кои GVC веќе имаше, пред си Sportingbet.Мислам дека имаме некои многу моќни брендови и ние сме инвестираат помалку во маркетинг од некои од нашите врсници.Ние се уште се добива многу добар раст и ние само инвестирани во 21% од NGR (нето игри приходи).Ние се случува да се трошат малку повеќе, па 23-24% од NGR на маркетинг, и дека треба да се гориво за понатамошен раст во наредните месеци.Во извештајот се споменува успешна Евро 2016 година, со wagering на турнирот вкупна €162m и бруто победи маргина се 18.3%.Како што се очекува спортски wagers да се споредат во Q3 со Q2 е €2.33 bn на про форма основа?Мислам дека тоа е слично ниво, всушност,.Нешто во врска со Q3 е дека на крајот на јули и почетокот на август традиционално се доста тивок период, бидејќи фудбалската сезона е уште да се започне и летни турнири се дојде до крајот, но потоа ќе се оди во крајот на август и почетокот на септември и ќе мора на почетокот на Премиер Лигата и Лигата на Шампионите, која е многу популарна за нас.Мислам дека Q3 е доста слична на Q2, но тоа е малку потешко оваа година, бидејќи Q2 имаше Евра во јуни, која се чуваат нас доста зафатен преку она што исто така може да биде тивка месец.Но, мислам дека тоа е во компаративна ниво.Како би ја оцени изведбата на NJPartyPoker под GVC сопственост досега?Ние го добивме на Њу Џерси лиценца, која што е нешто навистина сакавме да се добие.Тоа е мал дел од бизнис и тоа е малку профитабилни.Во однос на годишниот резултати, САД бизнис игра многу мал дел, но она што го прави не е тоа ни дава голем број на опции, ако американскиот пазар беа да се отвори.Ако тоа беа да се отвори, ние се лиценцирани во Њу Џерси и имаме голем број на стратешки опции околу НАС пазар.Во однос на оваа година EBITDA, тоа е мал дел.Приходите се релативно мали и профитабилноста е прилично мал, но тоа е добра работа и тоа ни дава голем број на кредибилитет.Ние сме успеа да бидат регулирани во она што е веројатно една од најпознатите силно регулирани пазари во светот.Ако може да се добие Њу Џерси лиценца, тоа ви дава многу кредибилитет.Имате претходно споменато дека не првично план да се задржи на чекање на игри на средства во рамките на BwinParty настрана од спортските обложувања.Какви се шансите ќе се погледне во можност повторно?Ние сме многу задоволни со она што го имаш.Не постојат планови да се продадат повеќе средства.Ние не имаат продажен процес за плаќања дел од бизнис, Kalixa, но во однос на различни брендови, било да е тоа sportsbook, казино, покер, бинго брендови, не постои апсолутно никаква намера на било продажби во таа област.Она што не можете да го видите како основен предизвици се движат напред?Примарниот предизвик е да се останатите интеграција и миграција на Sportingbet бренд на Bwin платформа, која ќе биде завршена до крајот на Q1 2017, и дека ќе ни овозможи да се добие целосна синергија фигура на €125m.Ние треба да бидете сигурни дека ќе продолжиме да се подобри на производот, да ги задржи на маркетинг ефикасни и да се задржи на врвот-линија раст.Тоа се две главни предизвици, но оваа година, секоја стратешка цел дека ние поставени за да се постигнат е постигнато – Њу Џерси, премиум оглас на ФТСЕ 250, рефинансирање на долгот, постигнување интеграција.Ние сме постигнале сè што рече дека ние ќе се направи и во некои случаи, побрзо отколку што мислевме ние ќе го стори.Какви се шансите уште ќе се погледне кон спроведување на повеќе M & A активност?Ние сме многу повеќе напредни отколку што мислев дека ќе биде со BwinParty.Технологијата е во многу подобра форма отколку што претходно се очекуваше тоа да биде во.Нашите број еден цел е да се продолжи со органски раст црвена карпа казино седење табелата. GVC има главно се изградени на грбот на вршење на М & А и создавање на голем број на акционерска вредност како резултат на тоа.Ако не беше погодна можност да постои, ние сме во позиција сега каде ние ќе гледаме да го истражуваат.Ние го добивме на учинокот на вршење на два големи зделки и два големи restructurings.Ние сами нашата сопствена технологија, а ние сме многу силен тим.Ако броевите оџакот нагоре, ние дефинитивно ќе изгледа да се направи нешто и ако ништо не се погодни доаѓа заедно, ние само ќе расте бизнис органски како што го правиме во моментот.Ние не треба да се направи нешто, но доколку нешто излезе, ние дефинитивно би се погледне во него. црвена карпа казино sandbar мени.