црвена карпа казино Sandbar концерт

Во четврток, декември 17, 2020 елита онлајн sportsbook и игри технологија за обезбедување на центар, FSB, официјално ги објави тие се додавање на Иан Фриман на својот тим како нивниот нов Главен Приходи Службеник.Ова е еден од неколкуте последни возбудлива изјави FSB има направено во однос на зајакнување на нивните вработени со цел да се продолжи со градење на FSB бренд во врвот на пазарот sportsbooks.Само пред еден месец FSB име Боб Akeret како нивниот Потпретседател на Операции, Северна Америка.Иан Фриман е Претходно работно Искуство наградуван обложување спортски гигант, FSB, е исклучително среќни да ви посакам добредојде во Фриман за нивната организација.Тој доаѓа од IGT, каде Иан беше порано нивниот Потпретседател на Развој на Бизнисот и Комерцијални во IGT Игра Дигиталната поделба.Тој претходно беше одговорен за развој на нивниот бизнис до бизнис спортови, како и iCasino работење на глобално ниво.Фриман носи со него најмалку осум години работно искуство во коцкање индустрија, како тој влегол дека пазарот приближно во 2012 година црвена карпа казино sandbar концерт. Во текот на неговиот духовен кариера Иан има одржа разни на високо ниво позиции на неколку просперитетна онлајн игри на среќа, како и обложување спортски организации.Еден од нив е Kambi каде Фриман служи како нивен Главен Комерцијален Референт за околу 5 години.Нови Работни Очекувања Дел од неговата претстојните давачки за FSB вклучуваат значителна улога во создавање и имплементирање на критичните бизнис стратегии, додека продолжува да се развива FSB е продажба и бизнис екипи.Фриман директно ќе поднесе извештај на Главен Извршен директор на Канцеларијата на FSB во Дејв McDowell, и тој првично ќе бидат стационирани надвор од игри технологија на операторот на Лондон за статистика.Како Иан хопс на одборот на FSB воз на многу возбудливо време за компанијата тој е во потрага да им помогне да се зајакне, како и поддршка на своите тековни деловни односи, како и создавање на нови можности за FSB да се прошири во пазарите во развој, како тие да продолжи да расте како светски лидер во онлајн коцкање и обложување спортски пазарот.Експанзија во Соединетите американски Држави е еден од многуте специфични цели на FSB е sportsbook и Фриман да го освојат во текот на следните неколку години.Се погледне за Иан да се донесе своето знаење и индустрија експертиза на веќе солидна екипа на поединци кои FSB неодамна го стави заедно.Медиумите Изјави: "јас сум воодушевен да се добредојдовте Иан за тимот и за FSB да биде во можност да ги искористиш својот неспоредливи знаење, искуство и талент да се вози нашите продажни и бизнис развој на тимовите за уште поголем успех.Ние продолжуваме да се изгради нашата импресивен високи менаџерски тим на FSB и Иан е најновото парче од таа сложувалка", вели Дејв McDowell кој во моментов работи како извршен ДИРЕКТОР на FSB donde jugar покер texas holdem en лима. McDowell, продолжува да се каже, "Тој, исто така, ќе игра централна улога во понатамошно воспоставување FSB во пазари, ние во моментов се активни во и, исто така, нè стави во возачко седиште за да се успее во нови области како што се САД." "Јас сум навистина воодушевен да се приклучи на FSB во она што е многу возбудливо време за бизнисот, како што се труди да го зголеми порастот во двете нови и постојни пазари во целиот свет," Иан Фриман, новиот Главен Приходи Службеник на FSB изјави donde jugar покер por dinero вистински. "На FSB тим има развиено многу релевантни, агилни и лесно игри технологија и услуги предлог, и јас сум многу горд да се приклучи на групата на индустријата специјалисти за неговото возбудливо раст патување," Фриман рече. donde jugar покер на интернет гревот dinero.