како да се справи покер мали слепи

Пјер Neuville е добитник на неговиот држач за залог да попуштат на Глобалната Покер Индекс Топ 50 со четири месеци резервни по играње во 150 турнири во 2016 година, злоупотребат во 25% од нив.Пјер Neuville е полн со шокови.Белгискиот Дедо Мраз направи ноември Девет во својата 70-тите години.Стоматолошката пракса спонзори него.И тој сега има освоено неговиот држач за залог да се притисне во Глобалната Покер Индекс (GPI) Топ 50 со четири месеци во изобилие.Инспириран од сака на про-обложување фанатик Antonio Esfandiari (тенџере pissing ослободени), Neuville одлучи тој сакаше во акција и да се обложуваат €500 со еден пријател дека тој ќе го направи Топ 50 на GPI од 30 јуни 2017. Тој беше рангирана на 142nd во времето како да се справи покер мали слепи. "Јас имам само направи мојот прв проп се обложуваат на мојот живот!" Neuville кажано PokerNews во времето. Neuville емитува неговото обложуваат на социјалните медиуми, и повеќе луѓе сакаа во акција, па Белгискиот septuagenarian отвори посебна сметка во банка и вети дека ќе треба да се земе $50,000 во облози со 10.000 $за еден најголемите обложувам дека ќе ја прифати.Имаше 12 влогови во целост, иако Neuville не се утврдува износот, и тој го направи #47 во GPI февруари 15 холивуд slots казино промо код. Neuville кажано PokerNews дека тој играше 150 турнири во 2016 година и дека неговите ITM рекорд е околу 25%.Бидејќи правење на залог, Neuville е cashed во 26 настани со buy-in-кои се движат од $220 до $10,300, со неговиот најголем успех доаѓа во €10,300 High Roller на Европската Покер Турнеја (EPT) во Малта завршувањето на второпласираниот на Стефан Jedlicka за €228,400 исплата холивуд казино шатл да амфитеатар. Neuville планови за кој се натпреварува во најмалку 175 турнири во 2017, но тој нема да се појавува во многу PokerStars Живеат настани.Белгискиот направи своето име на Европската Покер Турнеја (EPT) каде што неговиот чуден способност да сателит во секој Главниот Настан доведе до односот помеѓу пар со Ѕвездите крунисување него "Пријател на PokerStars.' Работите се претвори кисело бидејќи тие денови. Neuville кажано PokerNews дека тој би се игра помалку PokerStars Настапи и Фестивали бидејќи " арогантен момци како Томас Lamatsch мислам дека тие се царот без почитување на плеерот.' Според неговите Скопје профилот, Lamatsch има работено со PokerStars од јануари 2005 година и во моментов е Консултант и Турнир Директор Европа.

Neuville исто така, изјави PokerNews дека тој има намера да игра во повеќе високи удели купи-во настаните по донесување на одлука за да одат во светот на staking за прв пат.Можете да ги прочитате целосна интервју со Пјер Neuville, токму тука.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre холивуд казино слот машина листа.