Fo4 се изгради повеќе слот машини

Ванеса Selbst има поразени Kevin Pollak да победи на победникот зема сите $1m награда во Супер High Roller Славна личност Пенали, и Ванеса Rousso го прави тоа за последните 11 во Големиот Брат 11 fo4 се изгради повеќе слот машини. Ванеса Selbst е $1m побогати по преземање на одредување на победникот зема сите награда во Супер High Roller Славна личност Престрелка.На направен за ТВ шоу во моментов се емитуваше на NBC Спортски и ќе биде прикажан на само ТВ емисија посветена на покер, Покер Централна, кога тоа се отвора за бизнис Октомври 1 временски слот (time slot е множина или еднина. Форматот виде пет личности, и пет професионални покер играчи, играат во два пет-max Седат n Оди на.Победникот на секој натпревар се соочија во најдобар на три главите-up настапи за милион долари првата награда.
57-годишниот актер, Kevin Pollak, излезе на врвот на полето кое се состои од Хенк Azaria, Don Cheadle, Норма Macdonald и Бред Гарет, и Ванеса Selbst не исто така од нејзината топлина содржат Дојл Brunson, Antonio Esfandiari, Фил Hellmuth и Daniel Negreanu. Selbst продолжи да се победи Pollak во главите-up конфронтација. Selbst е победа значи дека таа сега заработува $само 11,6 метри во живо на турнирот заработка, catapulting нејзиниот над сака на Јосиф Cheong, Бертран Grospellier, Том Marchese, Петар Eastgate, Sorel Mizzi, Грег Merson, Мајк McDonald и Ален Cunningham да nestle убаво во 20. место во Hendon Моб сите времиња живеат турнир топ листите.Три-време за Светската Серија на Покер (WSOP) бразлетна победник е во Калифорнија, заедно Daniel Negreanu, каде што таа е промовирање на играта и зголемување на поддршката за целосно регулирани и легализација на iPoker мрежа во државата.На 29 Септември таа ќе биде домаќин на добротворна настан во Менхетн е Актуелна во Chelsea нарекува Ролетни & Правда.Сите приходи ќе одат во насока на Урбаните Правда Центар.Непрофитна кој им служи на ранливите и сиромашните жители на Њу Јорк – нудење правна помош, систем за застапување и образование.

Selbst служи како член на одборот за лице.Ванеса Rousso Останува во Големиот Брат За навивачите кои немаат пристап до CBS, ќе бидат заинтересирани да се слушне дека Ванеса Rousso останува во Големиот Брат домаќинство.Реалноста ТВ шоу започна со 17 натпреварувачи.Постојат 11 лево.Последниот маж/жена стои, ќе одиме подалеку со 500,000 долари временски слот (time slot ка хинди значење. Интересно, никој во куќата е свесен дека Rousso е професионален покер играч.Тоа вклучува ЛА покер дилер Da'Vonne Роџерс.Се случува во куќата Rousso рече таа беше, "играта теоретичар и стратег на срцето' и дека во можност да влезе во куќата беше 'возбудлива идеја.' "Да се биде во куќа за 100 дена ќе биде мојот најголем ментален предизвик," Rousso им кажал на новинарите пред да замине во куќата временски слот (time slot менаџмент во присуствуваа домашна испорака. "Јас ќе треба ментална издржливост, за да се донесат добри одлуки и да избегне да биде премногу емотивна." Rousso рече дека нејзината игра план беше да се избегне им кажува таа беше професионален покер играч, но ќе бидам искрен за нејзината девојка Мел, кого рече дека е слободен за две години.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.