како да го отклучите безбедност Intel во дијамант казино Heist

Новиот договор меѓу луксузни игри производителот и електронски табела игра (ETG) лидер на пазарот, Interblock, Пен и Националната Игри Inc како да го отклучите безбедност intel во дијамант казино heist. (ПЕН: Nasdaq) ќе видите инсталации во повеќе од 20 на Wyomissing-со седиште на компанијата својства низ сад.Според официјалното соопштение...

Според условите на договорот за партнерство, Пен Националните е загарантирана ексклузивност на ново-објавен производи од Лас Вегас-компанија со седиште е голема производ нуди.Што ќе им овозможи на Пенсилванија-базирани игри и трки оператор да понуди craps, рулет, baccarat и блек џек во голем број на формати од 'Самостоен Автоматски и Видео единици, BarTops, Живеат и/или Автоматски Стадиони и Пулсот Арени.' Ефикасност план: Во четвртокот од печатот, Главен Извршен Директор за Interblock, Џон Connelly, рече... "Penn National долго време се смета како еден од водечките оператори во Северна Америка и Interblock е способноста да се работи со оператор од овој калибар е неверојатно среќни за нашата компанија.Ние имаме намера да се користи комбинација на технологија и иновации за да им помогне на Пен се намали оперативни трошоци низ своите својства, а да се зголеми приходите.

"Ова партнерство се овозможува Interblock да се воведе неколку производ сегменти наменета за различни казина во рамките на Пен портфолио.Сè, од Стадиони да самостојни единици, ќе се користи за решавање на потребите во рамките на секој регион blackjack 21 egalite avec la banque. "Ние сме благодарни за да Пен Националните за оваа можност и ќе работиме напорно за да се направи ова партнерство успех!" Првиот инсталира: Penn National Игри својства, вклучувајќи Холивуд Толедо, Ameristar Истокот Чикаго и Холивуд Lawrenceburg се меѓу првите да се инсталира, со секој да бидат опремени со глобалниот бренд индустрија-водечки Дијамант Стадиони.На целосно автоматизирана механичка игра генератори се привлечат нови и постоечки играчи за следната генерација игри.Целосно индивидуализира, Дијамант Стадиони работа со единствена floorplans на секој казино и клиент база.Неограничен број на игра станици се во можност да бидат поврзани со еден генератор или на маса, со кој се предвидува оператори со лесна начин на генерирање приходи, а во исто време намалување на оператор трошок.Напор трансформација: Секој стадион е опремена со дилер им помогне на маси, автоматски генератори и/или видео генератори и да се обезбеди craps, рулет, baccarat и Мулти-рака блек џек игри да патрони од еден play station.Само со притискање на копчето им овозможува на операторите да се трансформира дилер им помогне на табелата во автоматизиран стадион, што нон-стоп приходи дури и во не-врв часа.Заменик Претседателот на Игри Операции за Пен Националните, И Цреша, рече.. blackjack 21 como se juega. "Ние сме долго време се фанови на Interblock е електронски маса игри производи и задоволство да се биде во можност да им понуди на повеќе од 20 на нашата компанија е водечка својства." Tunica затворање: Тоа е паметен неколку дена за Пенсилванија на компанијата, откако се објави во вторникот дека тоа ќе биде затворање операции во своите Места Казино Tunica сопственост во Мисисипи на 30 јуни. Предмет на регулаторни одобрувања, го затвори-надолу доаѓа само две години по фирма влезе во дефинитивен договор да се стекнат со RIH Стекнувања MS јас, ДОО и RIH Стекнувања MS II, ДОО, на холдинг компании за игри на работењето на Bally е Казино Tunica и Установи Казино.Пен цитирана oversaturation на пазарот, односно легализација на казино игри во Арканзас, како една од причините за нејзината одлука да shutter на Tunica казино. blackjack 21 free mod apk.