Harrah ' S Casino Resort & Spa атлантик сити

bwin.партија (Pwin) има инсистираше на тоа дека се губи своите најнови германски суд случај ќе има "нема влијание врз големата слика" во земјата.Тоа се случи по германски Сојузниот Управен Суд во Лајпциг примен на законитоста на земјата забрана на интернет обложување спортски, со давање на Баварскиот органи победа над Pwin.Локалните адвокати се приклучи Pwin во тврдејќи дека политичките настани имаше превземено владејачката партија, портпарол на Pwin додавајќи, "нема влијание на нашите клиенти, како ние да продолжат да работат под наша Bwin.com веб-сајт како што се опфатени со нашите Европски лиценца." GamblingCompliance, исто така, објави дека Bwin поранешниот спиење партнер, Стефен Pfennigwerth, ќе биде отворањето предизвик против одлуката и рече: "Овој суд е целосно ирелевантна во практични услови harrah ' s casino resort & spa атлантик сити. "Иднината на германските регулативи за игри на среќа нема да биде одлучен во судот.Тоа ќе биде определена на политичко ниво со тек на разгледувањето на германски региони за Меѓудржавни Спогодби." Исто судот, исто така пресуди Pwin е Источна германија обложување лиценца е валидна само за земјиште-врз основа на вложување во Саксонија, а не на национално ниво основа harrah ' s казино рено телефонски број. "Забраната е обврзувачки и за приватните оператори со екс-Источна Германија лиценци, што значи носителите на такви лиценци не им е дозволено да се организира и да понуди [интернет] обложување во Bayern," изјава од судот рече вчера.Германски држави се очекува да се исполнат до следниот четврток (јуни 9) да потпише нов Внатрешни Договор.Поддршка за оваа е, наводно, треперење со Hesse и Саксонија и поддршка ривал план се стави напред со Schleswig-Holstein, оној кој е широко поддржана од страна на многу Европски игри фирми, Pwin вклучени.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre gigabyte x470 aorus ултра игри м2 слотови.