Gigabyte X470 Aorus ултра игри м2 слотови

Четврта заедница во Илиноис, наводно, влегоа во трка во надеж за обезбедување на дозвола да се изгради и да работат на казино кои се лиценцирани за јужниот дел на предградието на Чикаго.Според една недела извештај од Време на Северозапад Индијана весник, Calumet Градот има претстави план што ќе го видите тоа партнер со глобалната службата за храна и туристичката фирма Делавер Северна Компании Вклучени, со цел да се донесе $275 милиони објект крстен како јужна земја во Живо Казино на 20 хектари парцела на Кук Каунти земјиште се наоѓа помалку од два километри од Илиноис' граница со соседна држава на Индијана.Иднината фондации: весникот објави дека градот е предлог повици за 150,000 квадратни ft јужната земја во Живо Казино место да биде изграден на следната врата да постоечката Реката Oaks шопинг центар кој коцкање кат заврши со избор од 1.200 лица слотови, како и некои 35 игри маси.Шемата наводно исто така предвидува подоцнежната изградба на соседниот 18-приказна хотел со 200 соби во надеж дека на еден ден, помага да се поттикне развојот кои би можеле да бидат опфатени во спортски комплекс, паркинг гаража и конвенцијата центар.Амбициозна цел: Делавер Северна Компании Вклучени веќе е одговорен за многубројни казино и игри својства низ Соединетите американски Држави, вклучувајќи Западна Вирџинија е Mardi Gras Казино и да се Впуштат и Jumer е Казино и Хотел во Илиноис град на Карпа Островот.Фирмата е Тимотеј Хјуз, наводно, рекол За Време на Северозапад Индијана дека планираната јужната земја во Живо Казино ќе "ги исполни долгорочна цел на воспоставувањето на јужна приградски казино" што ќе биде во можност да се " обезбеди економски инфузија за претежно малцинска заедница.' Хјуз, наводно, изјави.. gigabyte x470 aorus ултра игри м2 слотови.

"Река Oaks е економски водител на југоисточна предградијата за повеќе од половина век, но тоа треба оваа возбудлива казино дестинација да го врати на својата поранешна слава." Законска промена: Илиноис е веќе дома до десет казина, но законодавство потпишан во законот од страна на Среден државата Гувернерот, Џеј Роберт Pritzker, во јуни, се должи да се види ова се надополнуваат порасне за дури шест преку лиценцирање на коцкање места за градовите на Чикаго, Waukegan, Danville и Rockford како и за локации во повеќе рурални области на Вилијамсон Каунти и Кук Каунти.Трката за овој вториот лиценца е поставен да биде особено конкурентна со заедниците на Lynwood и Matteson има веќе започна слични посебни планови на своите додека селата на Источниот Шумска Сртот и Homewood се надева дека ќе го партнерот со Алабама е Poarch Бенд на Крик Индијанци, со цел да се отвори $275 милиони казино на нивните сопствени само околу 34 км од центарот на Чикаго.Дефинитивна рок за пријавување: времето на Северозапад Индијана изјасниле дека заедниците имаат до крајот на месецот да ги достават своите официјални понуди за Кук Каунти казино лиценца за Илиноис Игри Одбор иако на крајната одлука не се очекува до следното лето во најраната gigabyte aorus sli hb мост rgb (2 слот проред). Osi Imomoh од Делавер Северна Компании Вклучени наводно изјави за весникот дека неговата компанија е со нетрпение очекувам да биде во можност "да се донесе уште една успешна казино работењето на Илиноис' по тесно губење на 2008 трка за право да работат за она што на крајот стана Среден државата Реки Казино Des Plaines.Според Imomoh.. gigabyte aorus sli hb мост rgb (1 слот проред).
"јужната земја во Живо Казино ќе биде еден свет-класа забава дестинација за разлика од нешто Илиноис има гледа, додека ревитализација на иконите локација во јужна предградијата." gigabyte sli мост 1 слот.