сајт де покер En Ligne Argent ролна

Во Филипини и затворање на казина поради coronavirus пандемија, наводно, помогна да се притисни собрани во првиот квартал нето-приходи за нацијата игри регулаторот надолу по речиси 50% од година-на-година на нешто над $15.36 милиони евра.Според среда извештај од Внатре Азиски Игри, на три-месечна слика за Филипините Забава и Игри Корпорација (PAGCor) орган претставува diminution на 49.87% од година на година и беше проследен со 7.12% се спореди пад на бруто-приходи за околу $354.15 милиони евра.Амбициозна цел: Внатре Азиските Игри се изјасниле дека овој вториот слика падна и помалку од a $369.52 милиони целна PAGCor претходно поставени се и мораа се опфатени некои $134.79 милиони евра во земјата-врз основа казино такси заедно околу $35.77 милиони евра во должности од народот е колекција од 59 лиценцирани iGaming оператори.Регулаторот подоцна наводно чест неговата повелба од страна последователно disbursing околу $178.68 милиони евра во сојузна игри даноци и плаќања додека дополнително изработка на корпоративната општествена одговорност придонеси во вредност од околу $86.97 милиони евра.Целосно затворање: Филипини Претседателот Rodrigo Duterte наредил сите на неговиот народ казина да shutter за еден месец од Март 16, како начин да се помогне да се спречи ширењето на coronavirus вирус кој досега загинаа 530 жители.Контроверзниот водач потоа се прошири оваа исклучување за места низ многу на Luzon вклучувајќи митрополитот Манила, додека најмалку Мај 15 понатаму да го одложува повторно отворање на џиновски Град на Соништата Манила, Okada Манила, Solaire Одморалиште и Казино и Установи Светот Манила случувања.Операторот фрустрација: Тоа е дополнително се изјасниле дека милијардер бизнисмен, Enrique Razon, кој служи како Претседател и Главен Извршен Директор за Bloomberry Места Корпорација, претходно изјавил дека влијанието на coronavirus ја претворил 2020 во "пишување-off" за казино фирми во Филипини.Неговата компанија е одговорна за 800-соба Solaire Одморалиште и Казино и е исто така рече да имаат детални дека веројатно иднината социјално дистанцирање барања ќе се види на местото на случувањето повторно да ги отвори своите 199,000 sq ft казино кат на само 20% од полн капацитет. сајт де покер en ligne argent ролна.