казино Colonia де сакраменто уругвај

Невада Злато & Казина, Inc.во вторникот објавено на третиот квартал добивката, како компанија продолжува да се плати надолу долгот, да го прилагодите операции во своите казина и слот правци, и ја заврши својата програма за реструктуирање.Гејминг компанијата објавија нето-приходи од $235,356, или 1 проценти на споделување, за фискалната четвртина заврши Јан.
31, во споредба со загуба од $288,047, или 1 проценти по акција, една година порано.Приходите се зголеми за 20 проценти за да$16.2 милиони $од $ 13.5 милиони евра.Компанијата е казина во Вашингтон придонесе $14.4 милиони денари, додека Јужна Дакота слот операции придонесе $1.8 милиони денари во третиот квартал казино colonia де сакраменто уругвај. "Задоволни сме со квартал е силна готовински тек и резултатите од нашата Вашингтон и Јужна Дакота портфолија, од кои и двете се врши според планот," Невада Злато извршен ДИРЕКТОР и Претседател Михаил Shaunnessy рече. Shaunnessy рече Невада Злато е "во добра позиција како што се движиме во четвртиот квартал" за да се исполнат својата цел за генерирање $5 милиони евра во прилагоди EBITDA, или заработка пред камати, даноци, амортизација.Невада Злато потег на својата седиштето од Хјустон во Лас Вегас се очекува да биде завршен до крајот на месецот казино колапс во њу орлеанс. Shaunnessy рече дека овој потег ќе ги споделите со компанијата "ја прошири својата стапало и да ги искористат предностите на идни можности" souper спектакл казино де монтреал. Shaunnessy рече компанијата исто така, го намали својот долг извонредна страна$1.8 милиони евра во 2013 година. Компанијата минатиот месец започна Злато Ѕвезда Слотови, слободна-за-игра казино апликација на Facebook. Shaunnessy изјави аналитичарите во конференциски повик дека Невада Злато го видел "пристоен одговор на денот", како што ги користи своите социјални игри стан за да го "гради својот бренд и да ги запознаат нашите тули и малтер својства." Shaunnessy, поранешен извршен заменик претседател на работата во MGM Места Меѓународни, презеде како Невада Злато извршен ДИРЕКТОР на Декември. 1, замена на времената Претседателот Ернест Исток. souper спектакл кабаре казино монтреал.