како да се отвори слот машина

WatchandWager.com доделена дозвола за понуда за онлајн обложување на чистокрвни коњ тркачки во Калифорнија Webis Стопанства подружница WatchandWager.com и операторите на Cal Експо, а Калифорнија се подигнат песна, го најави наградата на договорните одобрување од Чистокрвни Сопствениците на Калифорнија за да им овозможи на Калифорнија на жителите на облог на чистокрвни трки се одвиваат низ САД, и исто така, сите меѓународна надлежност за која е правата.Одобрување следи WatchandWager е успешно прифаќање од страна на Калифорнија Коњ Тркачки Одбор како лиценциран Напредни Депозит Wagering компанија во текот на 2014 година како да се отвори слот машина. Соопштението испратено Webis акции на Лондонската берза зголемените над 20 проценти петок како инвеститори се наредат на добрата вест.Договорот отвора нови базен на потенцијални клиенти за WatchandWager, која сега може да се прифати Калифорнија wagers на чистокрвни содржина преку својата веб-страница.Договорот вклучува законска $50,000 еднократна исплата на Калифорнија Чанта Фонд – придонес за награда пари и, исто така, гарантира дека еден процент од сите облози поставени од страна на Калифорнија жителите директно придобивките Калифорнија Трки, во директна согласност со Калифорнија статутот.Договорот, исто така, може да биде предмет на одредени посебна песна група и медиумите договори, но WatchandWager е убеден овие ќе биде во место во текот на наредните месеци.Со цел да се поддржи оваа иницијатива, WatchandWager сторил значителна сума на маркетинг Калифорнија Трки – чистокрвни, квартал коњ и своите сопствени стандарди-одгледуваат производ на Cal Експо.На главната маркетинг активност, се очекува да отпочне рано во Q2 2014 година, и треба да доведе до значително зголемување во Калифорнија играч регистрации и да се справи во рамките на своите основни американскиот пазар.Ед Comins, претседателот на WatchandWager.com ДОО, рече: "да Се биде одобрен од страна на TOC навистина е голема работа за WatchandWager како да се отвори една соба онлајн слотови. "Во Калифорнија Дербито на пазарот е доминирана од страна на само три главни ADW на услуги, и ние сме благодарни на TOC и CHRB во признавањето на нашата инвестиција, и ја користеше своето влијание за да ни овозможи во пазарот како да се отвори слот во франшиза. "За WatchandWager да биде одобрен и оперативни како прв двигател во Златното Државата, не само што позитивно влијание на нашиот бизнис како лиценциран Напредни Депозит Wagering оператор, но, исто така, се стави WatchandWager во многу атрактивни стратешка позиција како дебата за онлајн покер е широко очекува да се топли во Калифорнија на почетокот од оваа година." Онлајн Казино Вести Учтивост на Infopowa Повеќе вести тука.Човекот со планот тука во Casinomeister.Брајан Bailey е трчање Casinomeister од неговото лансирање во јуни 1998 година како да се отвори продавница слот машина. Тој го гледал индустрија расте од неговите исконски фаза на она што е сега.На Meister има присуствуваа речиси 100 конференции во изминатите 20 години и да има или е говорник или панел модератор за најмалку 60 настани.Тој отсекогаш поборник на правдата и разумот и е познат како германски пиво, добра Магарешки, и [email protected] казино во близина на сан диего со слот машини.