Eclipse казино без депозит бонус 2021

Над 300 PokerStars квалификациите, 5 PSPC Platinum Поминува, $50К во Играч рекламирање материјали и повеќе како СПС се враќа на 6 јануари ONCHAN, Isle of Man – 05 јануари, 2018 – PokerStars е одржување на својата нога цврсто на педалата во 2018 со PokerStars Карибите Авантура (СПС) корне-оф во Бахамите овој викенд.На PokerStars-спонзорирани настан е еден од најпрестижните оваа година со стотици играчи од целиот свет конвергенција на Атлантис Рајот Островот Одморалиште а милиони се во парите за да се освои.На СПС работи јануари 6-14, 2018 eclipse казино без депозит бонус 2021.

СПС PLATINUM ПОМИНУВА Пет PokerStars Играчи Не Limit Hold ' em Првенство (PSPC) Platinum Поминува, во вредност од вкупно $150,000, ќе биде за посегнување за време на настанот.Пет луѓе кој ќе победи помине се: • СПС Главниот Настан Победник • Главниот Настан Ден 2 Нерешено Победник: на почетокот на Ден 2, еден Главниот Настан на маса ќе бидат избрани по случаен избор.Дека табела ќе се игра од една страна на покер со победникот да биде награден со Платина Помине • Националната Настан Победник • Во Пари Победник: Кога било СПС 2018 турнир достигне пари останатите играчи ќе се работи со една рака на покер.Победник од секоја табела ќе бидат внесени во Фаза II нерешено, на крајот од настанот, кој ќе додели еден помине • Диви Картичка Победник: Кога турнир достигне крајот на неговиот период на регистрација останатите играчи ќе се работи со една рака на покер.Победниците ќе бидат внесени во Фаза II нерешено, на крајот од настанот, кој ќе додели еден последен помине Platinum Поминува се во вредност од $30,000, која ги вклучува $25,000 PSPC купи-во, сместување во Атлантис Одморалиште и околу $2,000 за патување и трошоци.На СПС 2018 распоред содржи 31 PokerStars-спонзорирани турнири, кои се движат од $160 buy-in-до $100,000 СПС Супер Висока Ролери и $10,300 СПС Главниот Настан, кој минатата година имаше 738 записи и вкупниот награден фонд од $3,376,712 казино ла сиеста antibes хуан les иглички. БРИШЕЊЕ ЛАКТИТЕ СО POKERSTARS АМБАСАДОРИ Тим PokerStars Добрите потврди досега вклучуваат Андре Akkari, Daniel Negreanu, Џеф Бруто, Кевин Мартин, Jaime Staples, Џејк Коди, Фауима Moreira Де Melo, Игор Kurganov и Лив Boeree.Осум време Олимписки златен medallist Usain Гром и Холивудски комичар, Кевин Харт, исто така, ќе бидат во присуство.Уште повеќе, #GameOn судирот помеѓу Харт и Болт ќе culminate во главите-up битка живеат на Атлантида.Повеќе од 300 играчи веќе се квалификуваа за СПС Главниот Настан.Седум од овие квалификациите, кој освои Главниот Настан пакет за удели помеѓу $1.00 и $55, во моментов се вклучени во ексклузивното BetStars обложување на трудот, кој нуди 6/1 шансите на еден од нив победа на $10,300 Главниот Настан.Оди овде за да го видиш BetStars пазарот.СПС 2018 МОМЕНТИ за Да го прослават враќањето на СПС, на 2018 настан, исто така, ќе вклучува различни промоции, дополнителни награди, и активности за сите играчи да уживате.Моменти ќе вклучуваат: • Играч Кеси за сите Главниот Настан учесници • Играч Партија на јануари 13 во Аура ноќен клуб (слободен пијалоци од 8pm – 11pm) • Конечната Табела подароци наменети за сите редовни конечните табели (минус sats) до $500 вредност • $50,000 Freeroll Турнир отворен за секој кој има играно во еден настан на СПС распоред (14 јануари во 12pm) • $50,000 играч giveaway (играчи заработи билети за разни достигнувања, како што се во своето седиште до крајот на првото ниво меур).Прво место е $20.000 евра, втората е $10.000 и 3 – 6 се $5,000 казино ла toja покер турнири. Подготви да се спроведува јануари 14 • Играч Дневна AFC/NFC гледање партии за време на викендите со пиво понг и Плоштади натпревари, со мали награди • Готовина Игра Висока Страна промо во текот на настанот (6 јануари – 13 од 6часот – 2am на ден) каде што играчите можат да освојат минимум $300 Висока Страна бонус награда Можете да прочитате повеќе за овие возбудливи активности тука. POKERSTARS ТВ PokerStars ТВ ќе биде стриминг за осум дена, почнувајќи од Ден 2 од $100,000 СПС Супер High Roller на 7 јануари казино ла toja календар покер. PokerStars во ЖИВО ќе ја следат надолу за да победник пред да се пресели на СПС $50К High Roller на 9 јануари. СПС Главниот Настанот ќе се кандидира јануари 10-14.
Домаќините Џејмс Hartigan и Џо Stapleton ќе биде мешање во живо коментари и студио гостин настапи со квизови, промоции и многу повеќе.На поток ќе биде на располагање во широк спектар на јазици, на десктоп и мобилни на PokerStars.tv, Facebook, YouTube и Грч канали.За целосен распоред одете на: https://psta.rs/1uAdcY7 казино среќа маси. POKERSTARS ТИТУЛАТА ИГРАЧ НА ГОДИНАТА На јануари 5, PokerStars Титулата Играч на Годината, насловот ќе се бара.Една табела турнир ќе се одржи од 6часот на јануари 5 на Атлантис и ќе наградата за победникот $100,000.

Тешки hitters наредени за натпревар за титулата се Bryn Kenney, Крис Hunichen, Ник Petrangelo, Даниел Dvoress, Koray Aldemir и Владимир Troyanovskiy.За да дознаете повеќе за PokerStars Карибите Авантура, вклучувајќи го и турнирот распоред за посета на PokerStars во Живо на веб-страницата.За повеќе информации, ве молиме контактирајте со: [email protected].За PokerStars Карибите Авантура PokerStars Карибите Авантура (СПС), спонзорирана од страна на PokerStars, се одржува секој јануари во Бахамите и е еден од најбогатите покер фестивали во светот.Бидејќи тоа започна во 2004 година, повеќе од $150,000,000 му била доделена награда во пари, со илјадници играчи кои учествуваат, вклучувајќи стотици PokerStars квалификациите.На СПС се најголемите покер фестивал надвор Лас Вегас.На СПС е во крајна линија која е во сопственост на Ѕвездите Group Inc реки казино во филаделфија pa. (Nasdaq: TSG; TSX: TSGI).Повеќе информации на СПС е достапна на интернет на https://www.pokerstarslive.com Игра Одговорно!За повеќе информации за одговорен игри ве молиме посетете ја нашата веб страница на https://www.pokerstars.com/about/responsible-gaming/ за добивање на најновата коцкање вести од Калвин Ayre реки казино пенсилванија во филаделфија.