реки казино во Des Plaines илиноис

Германскиот висока удели играч, Фабијан Quoss, помина еден маратон на конечната табела за да го преземат врвот награда во Азија Пацифик Покер Турнир, Азија Првенство на Покер Висока Ролери, во Градот на Соништата, Макао Фабијан Quoss се покажа дека тој има издржливост за да одат заедно вештина, и брада, како и тој на врвот на полето на крајот на сила sapping 17-часа, да го освои главната награда во Азија Пацифик Покер Турнир (APPT) Азија Првенство на Покер (ACOP) Високиот Roller во PokerStars ЖИВЕАТ Macau Покер Соба во Градот на Соништата реки казино во des plaines илиноис. Quoss зема неговата вкупно живеат турнир приходи до $6.4 m откако на банкарскиот $680.129 првата награда, кога победата на Кина Yu Liang во главите-up постапка.Тоа беше Quoss е трета голема резултат на годината, по освојувањето на $100,000 Супер High Roller на PokerStars Карибите Авантура (СПС) за $1.6 m, и доаѓа петти во$250,000 Предизвик на Ауси Милиони за $716k.На $453,419 дека Liang обезбедени беше најголем од неговата кариера со земја миле големото брзање казино сестра казина.

83 учесници создаде вкупниот награден фонд од $2.5 м, и цела низа на ѕвезди испадна да се игра, вклучувајќи и некои редовни Macau лица во Сем Trickett и Phil Ivey – двајцата играчи busting кратко на пари.Сите руски меур битка видов конечната 10-играчи се притисне во готовина загради по Михаил Rudoy е snowmen се стопи од страна на кралот-десет од Anatoly Filatov.Вториот ќе одат за да се заврши на седмото место за $151,097, два месеци од денот по освојувањето на €10,500 Висока Ролери во Светот Покер Турнеја (WPT) во Кипар.Па што е проблемот?Зошто беше игра толку бавно?Покер во Азија Пацифик писарот Хит "TassieDevil" Пиле беше влечење не удари на неговиот повториме кога тој положи го обвинуваат точно на ѓаволиите на Rono Lo: "конечната табела беше torrid афера со Rono Lo особено да обезбеди дека се игра беше повлечен до сонцето се издигна следното утро", рече Пиле пред да продолжите, "Игра беше бавно, како во однос на акција и брзината на игра, со Ло се појавува да најде свој театарски претстави се повеќе и повеќе забавни како вечер се зголемил." Liang на крајот отфрлени Lo во трето место, да земе мал чип доведе во главите-up фаза, но многу повеќе искусни германски оштетени далеку пред евентуална пресметка видов Quoss е [Оглас] [8h] реката рамна против [Кс] [Кк] на Liang да го земе својот втор главен наслов на годината. ACOP High Roller Резултати 1.Фабијан Quoss – $680,129 2.Ју Liang – $453,419 3 големиот sac dos de патување на рулет. Rono Lo – $302,271 4.Арон Лим – $251,871 5 големиот sac де патување на рулет pas cher. Davidi Kitai – $201,548 6.Иван Soshnikov – $176,258 7. Anatoly Filatov – $151,097 8.

Zhapar Sultanov – $125,935 9. Phanlert Sukonthachartnant – $100,774 На другиот играч само за готовина беше Исак Haxton кои клобуркаше конечната табела заработка $75,613.

Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre.