што ви е потребно за казино Heist

По неговото воведување на последниот ден од МРАЗ Лондон 2019, Банана Одисеја, простор-тематските онлајн слот создадени исклучиво за Microgaming со Slingshot Studios е сега на располагање на Isle of Man-базирани софтверски развој на компанијата е партнер оператори.Погон на Quickfire платформа, the much-anticipated пет-од-три ролна, 10-payline онлајн слот центри низ Долар и Чип, еден пар на астронаут шимпанза кои патуваат низ вселената за да се Банана Планета каде што нивната омилена овошје расте во изобилство. "Играта плаќа и лево-да-десно и десно-лева, што му дава фантастичен хит стапка." Оваа sci-fi спектакуларен има RTP (се вратите на плеерот) на 96.31% и доаѓа во комплет со проширување на диви повторно се вртат функција што може да се сврти целата ролна поставите диви во главната игра, и екстра врти игра со леплива диви ленти. Oooh е & ahh е: Визуелно привлечен, со креаторите на Зомби се Соберат и многу популарен наслов, Пари на Царства, да ги покажувате своите очигледно вештини, Долар и Чип, се издигнува преку простор во потрага на голема среќа, додека фанки саундтракот репродуцира во позадина.И каде што играта е симболи на репортажите вклучува вообичаените пониска вредност А, К, Q и Ј картичка костуми, како и повеќе профитабилен зап пиштоли, Астро Ореви, и, се разбира, нашите две Астро-шимпанза.Долар и Чип се expectedly најпознатите наградува, заработуваат ќе 10xs вашиот удел за комбинација на пет.Победа комбинации може да се формираат и од лево кон десно и десно кон лево што ви е потребно за казино heist. "Таму никогаш не е досадна момент на оваа авантура." На Банана планета служи како на играта диви симбол, кој се појавува само на три средината ленти.Кога таа го погодува, тоа предизвикува Проширување на Дивините функција, како на диви проширува за да го пополни целиот свиткани околу еден калем.Активирање на космичките respin функција резултати во проширената дивините останатите се заклучува во место додека повторно се вртат е пуштена.Циклусот се повторува ако друг диви хитови, презентирање шанса да предизвика дури и повеќе respins и поттик за потенцијалните придобивки.База на играта: Слетување на три растера симболи на репортажите два, три и четири, кои се појавуваат во базата игра само, да ви добива повеќе од истата во екстра врти функција каде што играчите се забрза длабоко во вселената и 10 екстра врти се предизвикани.Можност за заклучен проширување дивините поставува фантастична победа потенцијал.Коментирање на среден нестабилноста игра која е на располагање исклучиво на своите оператор партнери, Директор на Глобални Операции за Microgaming, Џејмс Buchanan, се вели во официјалното соопштение... "Ние секогаш се стремиме да го испорача различни, квалитетот на содржината портфолио за да се задоволат потребите на нашите оператори, и Банана Одисеја е сведоштво за ова.Првично conceptualised од Близнак во текот на еден од Microgaming е интерактивни игри концепт дена со оператори, и по два-месечен период на ексклузивност на организаторот, играта е сега на располагање на нашите поширока база на клиенти она што ви треба за покер ноќ.
"Slingshot Студиа имаат направено огромна работа создавање на енергетски, брза слот, успешно комбинирање на популарната игра механика на respins, проширување на дивините и слободен врти. Engrossed со естетски префинета визуелни и нога-допирање на саундтракот, Банана Одисеја е волшебна нов прилог на Microgaming е библиотека на игри," Buchanan рече.Дизајниран за да овозможи: во Меѓувреме, еден од деветте независни игра гарсониери работи исклучиво со Microgaming, Slingshot Studios' Шеф на Студиото, Ричард Vermaak, додаде...

"Ние сме во текот на месечината за да се донесе Банана Одисеја на пазарот.Има голема доза на хумор, енергија и став во оваа игра, преполна со удар и визуелни јасност, и балансирана со математички и естетски личност.Целото искуство е дизајниран да овозможи тоа да се играч.Нејзината чиста и punchy стил го прави win потенцијал лесно да се следи, и победи настани и самите се дизајнирани да го подигнете играчот искуство.Играта плаќа и лево-да-десно и десно-лева, што му дава фантастичен хит стапка блек џек 1000 покривот слој. "Таму никогаш не е досадна момент на оваа авантура.Нашата намера беше да се направи играчи се чувствуваат како тие се постојано напредува на патување со браќата Долар и Чип со Банана Планета.На музички и визуелни ефекти, укажуваат на зголемен потенцијал на различни држави во игра, без разлика дали тоа се основната игра, respins или слободен врти, цртање играчи во интергалактички атмосфера.Ние не можат да чекаат за играчите да се доживее на возбудливо патување во Банана Одисеја," објасни Vermaak. Slingshot Studios: Играчите можат да се приклучат Долар и Чип на нивните одисеја на сите уреди, вклучувајќи iOS и Android, од 0.10 да 400.00 по спин.Основана во 2016 година, Јужна Африка-со седиште Slingshot беше претставен како Microgaming е најновиот ексклузивни создател во падне 2018, а во исто време hyping тогаш наскоро ќе биде објавен и сега пресече хит Пари на Царства и видео слот блек џек 17l maxx 200 асфалт додатен/sealer. Rootz договор: Microgaming исто така, од неодамна објави дека го потпиша нов комерцијален договор со Малта-базирани iGaming компанија, Rootz Ltd., давајќи им на нејзините [Rootz] првото казино бренд, Wildz Казино, пристап до инвеститорот е импресивна колекција на иновативни и различни места, како што се Thunderstruck II и вампир-тематските блокбастер, Бесмртен Романса.Голем дел од пишување за казино ви Благодариме!.