како да се победи казино машини

Доналд Трамп продолжи своето рејтингот бум во вториот републиканската партија дебата минатата ноќ, и казина кратко направи камео во огнена теми кои дојдоа.Во сите, единаесет Републикански кандидати се борат за претседателската на сад се сретна на Роналд Реган Библиотека во Полу Долина, Калифорнија во средата ноќта за да разговараат за надворешна политика, имиграција, и мноштво на други прашања.И во изненадувачки пресврт за коцкари низ земјата, две од водечките кандидати израснати ретко-дискутирана тема во текот на дебатата: казино коцкање.Бизнис магнат Доналд Трамп, кој е водечки во почетокот на гласањето, и поранешниот Гувернерот на Флорида Џеб Буш, кој се смета од многу како омилени за да победи на републиканската партија номинација, sparred над казино експанзија во Сонце Државата и дали Адут се обиделе да ги изгради казино таму.Темата излезе по некое прашање во режија на Трамп.Модератори праша Доналд да се прошири на извештаи што го направил за влијанието на најголемите донатори на другите кандидати, кога во споредба со неговата само-финансира кампањата.По Адут е одговор, тие тогаш треба Буш да се зборува за тоа дали тој е "кукла" за неговите донатори, задолжен тој не само што го негираше, но свртев на Трамп како да се победи казино машини.

"Еден човек што имал некој посебен интерес за кои знам дека се обиде да ме да се менува моите ставови за нешто, тоа беше дарежлив и ми даде пари, беше Доналд Трамп," Буш рече. "Тој сакаше казино коцкање во Флорида." Кој доведе до краток и назад во која Адут постојано негираше дека некогаш бараат казино во Флорида, додека Буш се држат до неговото тврдење како да се победи казино heist стелт.
"Што сакаше и ти не дојде, бидејќи јас бев разлика од казино коцкање за време и по," Буш рече. "Јас не одам да се купи од никого." "Јас би добиле тоа," Адут interjected додека Буш беше уште зборува како да се победи казино во рулет. "Јас ветувам, ако сакав тоа, јас би го добиле тоа." На девизниот веднаш предизвика прашања за кои беше кажувам вистината.Според повеќето извори, се чини дека во овој случај, фактите се главно на Буш страна.Во Флорида, има долга историја на Трамп изразување на интерес за отворање на казино.Како почетокот 1994 година, Трамп дели некои резервации за казина доаѓа до држава, но, рече тој, ќе скокаат во можност ако тоа се случи. "Како некој кој живее во Палм Бич, јас би не сакаат да се види казина во Флорида," Трамп изјави Мајами Хералд таа година злато прашина казино kalispell мт.
"Но, како што некој во игри на бизнис, јас ќе одам да биде првиот да се отворат ако Floridians гласаат за нив." Трамп тогаш беше инволвиран во обидите да се работи со Seminole Племето на Флорида во 1998 и 1999 година, која сакаше да гради казина во државата.Во 1998 година, Трамп Хотели & Casino Места напиша $50,000 проверка на Флорида Републиканската Партија.Отприлика во исто време, Буш беше водење на неговата кампања за гувернерот, и беше силно анти-казино, позиција тој се одржува во текот на своето време во канцеларија.Трамп се повлече од неговиот договор со Seminoles пред Буш ја презеде функцијата.На крајот на краиштата, тоа беше доволно за утврдување на проверка сајт Politifact да го оценувате Буш е тврдење на Трамп е напори како најчесто се вистински.Додека outspoken бизнис магнат не можат да имаат директно petitioned Флорида за коцкање проширување, тој сигурно се чинеше дека се заинтересирани во оперативниот казина во државата, ако тие станале достапни, нешто оние во државата гејминг индустријата рече не е никаква тајна меѓу нив. "Доналд Трамп има обиделе речиси секоја година да има казино, дури и пред Џеб беше гувернер," Mardi Gras Казино Претседателот на Дени Adkins кажано Правно злато прашина казино во elko невада.

"Тоа не е дури и една тајна." злато прашина казино голема паѓа на мт.