тоа е безбедно да одат во казино во текот на бременоста

Ова утро, САД Врховниот Суд ја укинал PASPA, на професионален спортски обложувања забрана.Сега, на трка да се тврди дека дел од новиот Американски спортски обложување на пазарот почнува. DFS гигант DraftKings потроши нема време во staking своето барање во форма на соопштение дека имал веројатно е подготвен од јуни минатата година, кога SCOTUS се согласија да се слушне Њу Џерси е случај.Компанијата претходно најави дека ќе го лансира спортско обложување во случај на поволна Врховниот Суд одлука, да работи заедно со своите DFS нудат.Денес, тој навести се занимава, кои биле случува зад сцената, како што readies себе за доаѓањето на новиот multibillion долари на пазарот тоа е безбедно да одат во казино во текот на бременоста. DraftKings рече тоа беше се подготвува од минатата година да започне со спортски обложувања платформа за мобилни и работеа со државните регулаторни службени лица да аплицираат за работа на лиценци во државите кои веќе имаат донесено законодавство за да се легализира и се регулира со обложување индустрија во рамките на овие држави граници тоа е безбедно да одат во казино. DraftKings извршен ДИРЕКТОР Џејсон Robins пофали "мудроста на Врховниот Суд" и решение со кое ќе им помогне на "донесе фанови поблиску до спортски тие љубов по вакцинацијата. "Денес е Врховниот Суд владејачката е добредојден веста за милиони Американци кои во моментов облог $150 милијарди долари илегално секоја година преку оф-шор, црниот пазар bookies", рече Robins. "Државите се сега слободни да им овозможи на своите граѓани да се одржи на мобилен спортски облози со лиценциран, доверлив компании со седиште во САД и кои плаќаат даноци тука." "Оваа одлука ни дава можност и понатаму да се прошири нашиот производ придонеси и да се изгради на нашиот единствен капацитет да се вози фан ангажман," додаде тој тоа е безбедно да одат во казино сега.
DraftKings верува дека тоа е уникатно позициониран да се заработи од спортско обложување: по сите, тоа е потенцијален партнер кој веќе доаѓа со свој клиент база тоа е безбедно да одат во казино со covid 19. Robins верува DFS играчи и спортски bettors се исти, демографски, и компанијата има 10 милиони регистрирани активни и неактивни играчи, сите од нив се занимава со спорт, и повеќето од нив се подготвени да облог реално пари на резултатите на игри.Тоа е веројатно да биде многу атрактивна за потенцијалните лиценцирање партнери, но компанијата исто така, ќе се соочи со предизвици.
DraftKings е чисто и онлајн казина ќе бидат во потрага по партнери кои се во можност да обезбедат земјиште-базирани и онлајн придонеси.Спортски обложувања ќе се стркала на држава-по-држава основа, за доброто на земјата-врз основа казино оператори.Но, како што стои, само три држави, нудиме онлајн коцкање — Њу Џерси, Невада и Делавер — со Пенсилванија да се приклучат на кавгата штом сите свои регулаторните процедури и оператори во место, можеби и пред крајот на годината 4 ѕвезди казино без депозит бонус кодот. DraftKings не е единствената компанија readying да се фрламе во НАС индустрија.Конкуренцијата за да се здобијат со основа во Американскиот пазар ќе биде жестока и DraftKings' избор на партнери ќе бидат ограничени.Додека неговиот спортски обложувања платформа е untried и неизпробван, велика БРИТАНИЈА оператори имаат поминато децении усовршувајќи технолошки за нивните онлајн и на земјиштето,-врз основа на придонеси во многу конкурентна на пазарот, и тие се чека во крилја за парче на American pie.Инвеститори се согласија денес.Вилијам Хил — кој е лидер на пазарот во Невада, само државата да понуди сеопфатна спортски обложувања до сега — видов нејзините акции ракета над десет проценти до крајот на тргувањето во Лондон, која се случи само неколку часа по SCOTUS одлука.Британско-Ирскиот Paddy Power Betfair е исто така се очекува да се направи inroads во НАС и видов уште поголем акции скок, со 12.4 проценти..