4 слотови на Ram меморија или 2

Со цел да се подигне пари за поддршка на P3.4-трилиони националниот буџет за 2017, Филипините Забава и Игри Корп (се PAGCOR) казина ќе се продаваат од страна на владата 4 слотови на ram меморија или 2. PAGCOR претседател и еден-време Pampanga congresswoman, Андреа Domingo изјави Куќа буџетот на слухот, "Финансии Секретар Карлос Dominguez ни кажал да се privatize Pagcor во сопственост на казината," и, "Ние сме сега се подготвува дефиниција за планираната приватизација па ние би можеле да ги искористат предностите за владата" според локалните извори.Игри аналитичар Rommel Rodrigo со Maybank АТР Ким Eng рече дека на продажба и приватизација на казина е добар потег од страна на PAGCOR како тоа ќе го направи далеку со потенцијални конфликти на интереси. Rodrigo има рече, "владата ќе го добие највисока вредност ако овие казина се продаваат како еден отколку ако средствата се продава одделно.Комплет како еден, овие казина ќе даде купувачи голем предност", според Блумберг.Додека не се споменуваат беше направена од страна на Domingo во врска само колку продажба на PAGCOR-кандидира казина ќе бидат заработени од страна на владата, таа не се даде на Rep 4 слотови на работната меморија. Karlo Алексеј Nograles-претседаван appropriations комитет некои идејата за само колку земјата игри регулаторот е да заработуваат од своите казина е коцкање е дозволено во ајдахо. Domingo рече дека половина или P23 милијарди долари (US$495,695,080) на P46 милијарди долари (US$991,390,160) PAGCOR заработени во 2015 година е изведено од неговите игри операции, додека другата половина дојде од лиценци, според Филипините Ѕвезда. Domingo призна дека продажбата на државата-кандидира казина само ќе донесе државни еден-време на приходите наспроти милијарди заработува годишно од нивното работење.Приходите на косата е уште еден буџет-јаз за PAGCOR, откако игри на регулаторот објавен претходно овој месец, тоа не би обновување договор со Philweb Корп, кој го споредува со еден P10 милијарди долари годишни приходи на косата.Компанијата е во сопственост на Роберто Ongpin, и имаше ексклузивна дозвола да работат двете e-игри и e-бинго во некои 300 кафулиња.Во обид да се надомести загубите, минатата недела PAGCOR потврди дека наскоро ќе се нудат онлајн игри на лиценци во странство punters само.А само колку од овие лиценци ќе бидат издадени од страна на PAGCOR не беше споменат од страна на Domingo, таа не се каже дека на почетокот ќе се издаде за период од шест месеци. Domingo, исто така, рече дека таа планови за издавање на лиценци надвор од главниот град.Во едно интервју, таа рече, "Тоа е 100% пари.Ова се случува за да се зголеми нашата приходи без да се прекрши некое од изјави на претседателот да не се Филипинци се влезе во игри навика," според новинска агенција. е коцкање е дозволено во индија.