е коцкање е дозволено во хиндуизмот

Неодамнешните апсења во Кина немаат врска да Макао.Тоа беше изјава дадена од страна на властите во Макао, кој се обиде да се дистанцира од тврди дека clampdown на казино маркетинг активности во Кина ќе влијае Macau е индустрија.Паоло Мартинс Чан, директор на Макао Гејминг Инспекција и Координација Биро (DICJ), изјави Macau-врз основа на новинарите дека ниту еден од 18 Круна Места претставници кои биле приведени во Кина "беа вработени од Макао." "Гејминг компании овде се изјасниле за нас дека тие отсекогаш биле почитување на законите во Кина," Чан рече, според GGRAsia извештај.18 Круна staffers, вклучувајќи три Австралиски државјани, се приведени во континентална Кина поради наводите за "коцкање злосторства." Група беа со седиште во Кина, како дел од Австралиско казино на операторот на локалните продажни и маркетинг тим.Според Кинескиот закон, рекламирање коцкање услуги на копното, не се дозволени, но казино оператори ќе им биде дозволено да се промовира нивната установи' не-игри туризам придонеси.Кинеските власти биле следење на Круната тим, кој имаше предупреди против привлекување на високо ролки да се коцка во странство, во изминатите година и забележа Круна е високи раководители направи краток бизнис патувања до Кина наместо трошење на долги периоди во земјата.Исто така, беше наводниот обид на дел на Круната да се заобиколи Кинески правила со едноставно пакување на турнеја активности како одморалиште наместо на казина.Кинеските власти, исто така, се приведени 10 други луѓе, опишан како "организаторите на junkets лиценцирана од страна на казино оператор да донесе високи ролки на својата Австралиска својства." Немаше споменува во извештајот, ако на оваа група имаше Macau конекции.Инцидентот, сепак, е побарано Macau службеници за да ве потсети игри оператори во градот да се строго придржуваат кон законите, не само во Макао.Сепак, Чан е убеден дека detentions во Кина нема да имаат влијание врз Macau индустрија е коцкање е дозволено во хиндуизмот.

"Досега не ги гледаме некакво влијание на Макао [од detentions].Напротив, овој случај е потсетник за гејминг компании тука: кога тие се спроведува своите маркетинг активности во Кина, тие треба да имаат јасно разбирање на нејзините закони и да се придржуваат кон нив," Чан рече, според извештајот.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre е коцкање е дозволено во флорида.