како да се добие повеќе пари во Zynga покер

Робин Reed, извршен ДИРЕКТОР на Игри Иновации Група, зборува исклучиво за Коцкање Insider за група на финансиските резултати за вториот квартал на 2018 и идниот раст можности.Свирката е на приходите растеше 39% од година на година да €36.9 m ($42.1 m), додека органски приходи отиде до 30%.Со зголемување на вашите приходи толку брзо, зошто да има вашиот EBITDA падна малку од €1.9 m €1.7 метри во вашиот најновите Q2 извештај?Ние сме во една држава каде што се силно инвестирање.Со цел да се осигура дека ние сме конкурентни, имаме мораше да се прошири низ повеќе verticals, има сега се прошири до точка каде што имаме површината нудат на секој големи вертикални.Се разбира, ова проширување период има влијание нашето EBITDA негативно и во краток рок, но сега сме подготвени да расте како што се отпуштање на сите цилиндри.Како резултат на тоа ние ќе ја видат нашата EBITDA подобрување во иднина.Свирката се Усогласат е поставен да го потпише две нови надворешни клиенти.Каков ефект може да се види на веб-сајт што имаат на вашата иднина перформанси?Согласноста е веројатно најважниот аспект право сега се соочува сите од главните оператори во онлајн игри индустрија, па многу од нив, вклучувајќи ги и самите нас, се стави на усогласеноста на срцето на нивните деловни операции.Ние имаме започна да турнеја на Свирка во Согласност производ сега, веќе обезбедување претстојните два договори и големи количини на интерес.Тоа дефинитивно би можеле да бидат од корист за нашиот бизнис и приходите во иднина, поради силен интерес што веќе видовме.Трошоци за маркетинг се надолу во однос на вкупните приходи.Зошто е тоа така?Ние промовирана маркетинг поминуваат во пресрет на ФИФА Светското Првенство во Русија, и како резултат на тоа, нашата дел од трошат на маркетинг се зголеми во периодот пред турнирот.Сепак, ние сме сега, фокусирајќи се на ефикасноста на маркетинг.По завршувањето на Светското Првенство, ние очекуваме дека маркетинг дел да стане дури и leaner.Може ли да ми кажете на која било нова јурисдикции каде Свирка во моментов се бара да се прошири во во блиска иднина?Ние сме во моментов се многу среќни со портфолио на производот кој моментално имаме и се развива.Тоа е затоа за проширување на нашата географска систем.Тоа е, исто така, за подобрување на нашите постоечки производи дури и повеќе, што ги прави врвна класа, и, генерално, оптимизирано каде што може.Она што е размислување зад вашиот партнерство со Хард Рок Меѓународни?Ние сме многу среќни што сме биле избрани од страна на Хард Рок за ова партнерство, како и помагајќи им да одат во живо во Њу Џерси со нивните казино нуди во јули.Друга работа која ние бевме задоволни во однос на партнерство беше фактот дека Хард Рок има амбиции да биде најголемата онлајн оператор во државата, кој исто така би можела да издржи да имаат корист ни се финансиски.Можете да видите многу повеќе регулаторни можности, како што се укинувањето на Професионални и Аматерски Спортски законот за Заштита (PASPA) во НАС, отворање нови можности за Настап во блиска иднина?Yes (да).Ние очигледно се многу возбудени за НАС Врховниот Суд донесе одлука да го укине PASPA.Веќе сме една од ретките компании да бидат целосно потврдени во Њу Џерси, кој се разбира има и ќе ни овозможи да се направи многу нови конекции.Ние сме, исто така, многу добро позиционирани во НАС да влезе во други држави како што се повеќе пазари почнуваат да се отвори.Шведска е сега почнуваат да се подложат на своите ре-регулација па ние сме поднесување на нашата апликација таму.Ние сме, исто така, се гледа во запишување на дански на пазарот, заедно со неколку други места во Европа, каде што ние сме во потрага да се здобијат со нови лиценци за следната година.Предноста дека имаме е дека ние обично се влезе во нови пазар со еден од нашите B2C оператори со цел да се оправда инвестицијата во новата регулатива.Тоа е нашата свој уникатен пристап.Можете да се види на јазот помеѓу вашиот B2C и B2B бизниси скратување во иднина?Свирка има за цел да биде најголема полна услуга на компанијата во онлајн игри индустрија.Ние се фокусираме на нашата Б2Б бизнис и тоа е неверојатно брзо расте по стапка од 80% од година-over-година.Операторите играат улога во постигнување на таа цел, снабдување соработници кои се во нашата affiliate програма.Ова помага да се вози до нашата тома и ни помага да се обезбеди подобро снабдување со ширина.На Б2Б бизнис потенцијално би можеле да расте дури и побрзо отколку на B2C бизнис се движи напред како резултат на тоа.Кои се главните стратешки иницијативи за Настап движи напред?Ние се фокусираме на нашата оператор бизнис како и ние сакаме да се изгради центар брендови во неколку избрани пазари, па ние се консолидирање на нашиот фокус и маркетинг трошоци.Ние се дистанцираат од традиционалните онлајн игри маркетинг и наместо тоа да се движат кон дигитална изведба маркетинг.Одржливост, заедно со согласност, се стави во срцето на нашиот бизнис.На крајот на курсот ние сме технологија компанијата преку стандардни и сето она што ние не потекнува од нашата сопствена технологија и нашите производи.Тоа е за сите се фокусира на обезбедување дека нашата технологија и нашиот производ се подобрени, така што можеме да стане повеќето scalable компанија на Земјата. како да се добие повеќе пари во zynga покер.