постои казино во сон крстарење

Австралиската поделба на велика БРИТАНИЈА букмејкер Ladbrokes Корални е за да оди да живее со персонализација на предлог облози решение постои казино во сон крстарење. Ladbrokes Австралија ја потврдија дека има склучено договор со спортско обложување решенија, услуги на Дигитални Спортски Техника да се интегрираат својата "Играч Реквизити" понуда, која им овозможува на играчите да создадат и да ги прилагодите на своите влогови врз основа на играчот перформанси во широк спектар на статистиката и спорт, вклучувајќи фудбал, Американски фудбал, кошарка, рагби лига и Австралиско-правила фудбал—сите во реално време, според компанијата.Дигитални Спортски Техника рече на својот софтвер користи "комерцијален алгоритам" да "моментално се анализира секоја прилагодено победи." Во иднина, компанијата планира да се интегрираат завод за облози, глава-до-глава облози и комбинирани статистички влогови во производот.Австралија се соочуваат со подружница на Ladbrokes е вториот букмејкер да инсталирате "Играч Реквизити" производ, по Дигитален Спортски Техника е прво да се започне со Madbookie.com во јуни.Надвор од Австралија, Дигитални Спортски Техника, исто така, започна со Корални во Велика Британија и Европа во ноември постои казино во гвам.

Ladbrokes Австралија насловните во септември кога тоа, најави дека тоа е менувањето на своите регулаторни дом на Северната Територија, која дојде во потпетици на обложување размена Betfair Австралија го релоцираат бизнисот лиценцирање седиштето од Тасманија на Северната Територија Трки Комисија (NTRC), лиценцирање надлежност на избор за повеќето Ауси онлајн обложување оператори постои казино во дубаи. Betfair потег беше резултат на нови размена обложување регулатива со која се вклучени е исклучително поволна даночна и лиценци.За Ladbrokes, сепак, мотивација, се чини дека се помалку за штедење и повеќе за да се плашат судбината на компанијата претходната лиценцирање надлежност.Пред да се преместат, Ladbrokes.com.ау беше овластена од Норфолк Остров Игри Орган, кој беше одземен на нејзините овластувања да издава лиценци во април.Пред се движат, а Ladbrokes Австралија извор кажа eGaming Видиш дека "неизвесноста" околу NIGA иднината—и Момци " желба да не мочаат исклучување оние NIGA-мрази трки тела—игра важна улога во компанијата да одлучат да атмосфера до NTRC.Добиете најновите коцкање вести од Калвин Ayre постои казино во genting сон крстарење.