Harrah ' S казино во њу орлеанс пред шалтерот

Њујорк, Канада полициска станица биле принудени да се откажат пријави против сопственикот на зградата во Markham следниве коцкање поврзани со нападот.На потег дојде откако беше откриено полицајци постапил неправилно, извештаи тврдење.Њујорк Регионалната Полиција (YRP) службеници, наводно подметната докази — пиштол holster — и украле скапи часовници од сопственикот спалната соба, додека во потрага имотот во јули минатата година, според тврдењата од адвокат претставуваат замок е сопственик.Еден види е Patek Philippe.Неговата вредност е околу $300,000 harrah ' s казино во њу орлеанс пред шалтерот. Вториот е злато-соочуваат Jaeger-LeCoultre.Тоа е во вредност од околу $150,000 harrah ' s казиното њу орлеанс часа. И уште се водат за исчезнати, вести, извештаи тврдење.Властите, исто така, се повредени адвокат-клиент привилегија за време на случај, според извештајот од Postmedia Вести од Канада.Еден полицаец, наводно, се фотографирани документи од зградата сопственикот на адвокат за време на пребарување.Истрагата за наводно нелегални игри операција беше наречен Проект Завршницата.Зградата е сопственик, идентификуван како Веи Веи, 52, подоцна беше уапсен, како што биле неговата поранешна сопруга и ќерка.Обвиненијата против трио биле повлечени по наводите за полициско однесување, се вели во извештајот.Во текот на нашата работа одбрана Г-дин Веи, ние откриле вознемирувачки доказ укажува на случаи на сериозни полицијата однесување, вклучително и однесување што, ако е докажано дека ќе го износот што треба да кривични дела," Danielle Robitaille, адвокат за Веи, напиша на регионалниот Онтарио Независни Полицијата Преглед Директор (OIPRD), Postmedia Вести рече црвена карпа казино медицинска клиника. "Членовите на YRP се појави да се украдени два часовници кои припаѓаат на Г-Веи, во вредност од околу $450,000, додека извршување на налог за претрес," писмо, додаде, се вели во извештајот црвена карпа казино ручек бафет.
"Членовите на YRP се појави да имаат засадени докази, имено пиштол holster, во соба поврзани со Г-Веи додека извршување на ист налог; и на истражниот тим прекршено Г-Веи е адвокат-клиент привилегија во нивно извршување на следните налог," писмо тврди.Адвокат сака да ја види независна истрага.Њујорк полицијата рече дека тие се спроведува своите преглед.Со оглед на начинот на YRP направен значаен јавен спектакл на резултатите од својата истрага во Проектот Завршницата, и нивната континуирана комуникација со медиумите, додека обвиненијата беа извонредни, имаме сериозна загриженост дека внатрешната истрага за ова вознемирувачки однесување ќе успее соодветно да ги испроба случај," Robitaille тврди во своето писмо.Локалните полицајци тврдат Веи и Robitaille се некооперативен.Што е одложување на истрага, ПС пријавени.Под договор со властите, Веи рече дека тој не би ги внесете нелиценциран коцкање операција за две години.Тој, исто така, "даде до неговиот интерес во зградата, $960,000 во паричните средства и гејминг опрема запленети од полицијата," се вели во извештајот.Претходно, Веи се сретна со Канадскиот Премиер Џастин Trudeau на најмалку два наврати пред неколку години.Во текот на рација, полицијата заплени повеќе од CAD 1 милиони денари (US$752,080) во готово, илјадници круга на муниција, и 11 избрани огнено оружје.Оружје вклучи AR-15 пушка со 30-коло списание, како и 9mm Глок пиштол најде во операторот на спалната соба.На "целосно оперативна казино" беше откриена во зградата е подрумот, полицијата додале.Таму беа "исклучително висока" обложување граници на маси.Случаи против пет други уапсени во врска со нападот се уште се во тек во судовите, ПС рече.Првично, 29 апсења беа направени во случајот.Зградата е сега за продажба.На продажната цена е $9,980,000 црвена карпа казино соби за состаноци. На 20.000 евра-квадратен метар замок има 53 соби.Внатре, зградата беше на страницата на високо-удели baccarat, човеч, и покер игри.Луксузна abounded, со високи цени на алкохолни пијалоци и вино, и braised ајкула перки беа меѓу деликатеси служи на играчи. црвена карпа казино простор за состаноци.