казната за не пријавување на коцкање добивки

39 активни казина во Макао ќе наводно им биде дозволено повторно да се отвори од полноќ во четвртокот по склучувањето на 15-ден кофриране што беше воведен за да помогне да се спречи ширењето на високо-инфективни coronavirus појава која во моментов е ravaging соседните Кина.Според извештајот од Внатре Азиски Игри, во градот Економија и Финансии Секретар, Lei Wai Нонг (на сликата), кој се користи официјална прес конференција порано и денес да го објави дека привремено затворање нема да биде продолжен иако казина може да аплицираат за 30-ден задоцнување треба да тие треба повеќе време да се подготви.Бавниот почеток: Според изворот, казина, исто така ќе им биде дозволено да се намали големината на нивното работење во текот на овој 30-дневен период иако тие може да се соочи со санкции ако тие не се целосно да се нагоре и трчање од 20 Март казната за не пријавување на коцкање добивки. Дополнителни инструкции: Леи, наводно, објасни дека сите ре-отварање на казина се да се бара да се придржуваат на сет од нови услови дизајнирана за да помогне да се спречи coronavirus вирус од ширење понатаму.Овие наводно се вклучи правило дека сите дилери мора да носат маски за лице заедно со директивата која места, зголемување на растојанието меѓу маси и однесување температура проверки на гости и вработените.Почетна изолација: владата на Макао е да згора на тоа обид да се запре ширењето на coronavirus вирус, која е официјално познат како 2019 роман coronavirus (2019-nCoV), со ставање на сите казино работници запишување на енклава од Кина во карантин за 14 дена.Сепак, Lei наводно детални дека жител и туристите нема да бидат предмет на оваа состојба, иако неговиот оддел може да изгледа да се променат, таквите барања треба појава и да се влошат.Нервозен броеви: Леи, наводно, се изговара дека тој сега очекува 'исклучително неколку' туристите да пристигне во Макао од Кина, додека GGRAsia цитирана понеделник белешка од брокерски Sanford C Bernstein и Компанијата како и предвидувањето дека "клиент приливот, најверојатно, ќе биде многу ограничена во близина на поимот".Комуникацијата се напишани од страна на аналитичарите Kelsey Жу, Евника Ли и Vitaly Umansky наводно исто така изјавил дека некои казина во поранешниот португалски енклава 'побара владата да продолжи со исклучување поради очекува многу мал бизнис', иако постојат и други кои се вели дека се 'повеќе се желни да го отворите'.Наводно, прочитајте го communique од Sanford C Bernstein и Компанија.. казна за нелегално коцкање во илиноис. "Дури и со казина повторно отворање, таму се уште ќе биде dearth на клиентите.Додека суспензии се крена, повеќето од копното Кинески клиенти не ќе бидат во можност да влезат во Макао.Нема јасност во ова време од Кина, кога такво патување може да почнат да биде дозволено." како блек џек семе дисперзирани.